16 Nisan 2010 Cuma

Ciddiyse Komik

Galatasaraylılar, Fenerbahçelileri derbiye verdikleri önem yüzünden "küçük" düşünmekle suçlar. Onlara göre, Fenerbahçeli taraftarların sezondan tek beklentisi "Galatasaray'ı yenmek"tir. Bu iddianın altında gerçek payı vardır, yoktur; isteyen tartışabilir. Siz tartışa durun ben size tartışmasız "küçük" düşünen bir kulübün örneğini vereyim.

Yukarıda gördüğünüz DVD, Tottenham kulübü resmi sitesinde, Arsenal maçının ertesi günü satılmaya başlandı. "Unutulmaz bir akşam" diyor üzerinde, konusu tahmin edebileceğiniz gibi Arsenal karşısında alınan galibiyet. Hani o 10,5 yıl sonra gelen...

Dvd'nin açıklamasında 'Durdulamaz Defoe'den filan da bahsediyor ki ben 90 dakikada kendisinin yaptığı olumlu bir hareketi hatırlamıyorum. Gerçi ben olaylara Tottenham'lı gözüyle de bakmıyorum. Mutlaka halisünatif gözlerle bakınca, kendi sahasında güreş tutup kazandığı topları ileri diken bir Tottenham yerine rakibi muhteşem oyunuyla sahadan silen bir takım görüyorsunuzdur.

Arsenal, son 11 yılda, her Tottenham maçından sonra DVD yayınlamaya kalksaydı, elimizde "375 ciltlik dev eser: Türk İslam Ansiklopedisi" kalınlığında bir set olurdu. Gerçi, Arsenal'in böyle küçük zaferlerle işi olsaydı, Arsenal'in adı Tottenham olurdu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder