15 Nisan 2010 Perşembe

Bu İşteki Hayır

Anneannemin lafıdır, "Her işte bir hayır vardır." Dün Arsenal maçı kaybedince acaba bu işteki hayır nedir diye merak ettim; açtım anneanneme sordum. O da, "Belki de bu maç, Almunia'nın kulüpteki son maçı olacak evlat", dedi. Haklıydı da. Bu saatten sonra kendisinin Arsenal forması giymesi için hiçbir neden yoktu. "Teşekkürler anneanne" dedim. O da usulca "Arsenal de maç kaybetmese hiç aramayacaksın hayırsız!", dedi.

Arsenal maç kaybedince neden anneannemi aradım bilmiyorum. Sanırım canım fırça yemek istedi. Aslına bakarsanız anneannemi aramadan önce içimden, ilk Londra uçağına atlayıp, White Hart Lane'e maç bitmeden yetişmek geçiyordu. (Evet, hızlı bir uçak) Planım soyunma odalarına sızıp oradan da sahaya süzülmekti. Saha kenarında maçı izleyen Wenger'e arkadan usulca yaklaşacaktım. Olan bitenden habersiz, sağ kanatta top kaptıran Eboue'ye bağırmakla meşgul olan Wenger'in kulağını tutup tüm gücümle saat yönünün tersi istikametinde çevirecek, ona "Bak, gördün mü yapmadığın transferlerin sonuçlarını?" diye soracaktım. Üzerime atlayan güvenlik görevlileriyle biraz boğuştuktan sonra White Hart Lane'i, Spurs taraftarlarının tezahüratları arasında terkedecek. O akşam Londra Merkez Karakolundaki nezerethanede rahat bir uyku çekecektim.

Yok, Wenger'e kızgın falan değilim. Sadece kendisiyle oturup bir konuşmak istiyorum. Aslında konuşmak bile sayılmaz, tek istediğim tek bir soru sormak: "Abi sen görmüyor musun?". Söz, kulağını falan da çekmeyeceğim. Almunia'nın, bu sezon Arsenal'den tek başına çaldığı puan sayısı iyimser bir tahminle 10. Forvetsizliğin takıma kaybettirdiği puan sayısı ise yine iyimser bir tahminle 15, ki Cuma günkü basın toplantısında Wenger bunu kendi de itiraf etti. Denilson, Eboue, Silvestre, Diaby gibi adamların berbat performanslarının Arsenal'e olan maliyetini ise hesaplamak mümkün değil. Rosicky, dün 3 adet şut vurdu 2'si taça gitti. Bendtner'in hala forvet olduğunu savunanlar, dün akşam, RVP oyuna girdikten sonra utanmışlardır sanırım. Gomes devleşmese, adam tek başına maçı çevirecekti. Sagna'nın yerine sağ bek olarak tercih edilen Eboue'nin, ikinci golde defans çizgisinin 3 metre gerisinde pozisyon almasını nasıl açıklayacaksınız peki?

Dedim ya sezon sonunu bekliyorum. O yüzden daha uzun uzadıya yazmayacağım. Dünkü maçla ilgili de pek yapacak yorum bulamıyorum. Tottenham, kazanmak için hiçbir şey yapmadan, sadece kendi sahasında boğuşarak maç kazandı. Arsenal'li oyuncuları tebrik ediyorum. Mümkünse hepsini bugün tatile yollayalım, geri kalan 4 maçta Carling Cup takımını izlemek istiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder