24 Nisan 2010 Cumartesi

2 Düğün 1 Cenaze

"Adebayor, bana bir abi gibiydi. Londra'dayken her gün, ya ben onun evindeydim ya da o benim. Ancak, o Manchester'a gittikten sonra ilişkimiz farklı bir boyut aldı. Kendisini 2-3 kere aradım; cevap vermedi.

Bugün tünelde kendisini gördüğümde gidip şakalaşmayacağım. Ondan da gelip benimle konuşmasını beklemiyorum.

İlk maç sırasında Adebayor normal değildi. Son derece agresif bir şekilde herkesi tekmelemeye başladı. Hatta kullanacakları bir frikik öncesinde gelip bana tokat attı. Tokatın ondan geldiğine inanamadım."

Hayal kırıklığına uğramıştım. Daha önce tanıdığım adam gitmiş yerine başkası gelmişti.
Bunları söyleyen, Adebawhore'un Arsenal'de oynadığı dönemdeki en yakın arkadaşı Alex Song. Gerçi bunları söylemek için de Bayor'un yakın arkadaşı filan olmaya da gerek yok. Karaktersiz Bayor'un parayı bulunca geldiği yeri unuttuğunu bilmeyen yok. Kendisi üzerinde çok da fazla durmak istemiyorum aslında. Arsenal, böyle küçük adamlara takılıp kalmak için biraz fazla büyük bir camia.

Ancak bu, tabi ki Emirates'i dolduran 60.000 kişinin, bu akşam kendisini yuhlayacağı gerçeğini değiştirmiyor. Olayı daha da ironik hale getiren ise, City kadrosundaki diğer 2 eski Arsenallinin büyük ihtimal alkışlarla karşılanacak olması. Kolo Toure ve Patrick Viera, Arsenal'e uzun yıllar hizmet etmiş iki oyuncu olarak Emirates'e dönerken, Adebayor, boynuna asılı kocaman bir hedef tahtasıyla sahaya çıkacak. Şanslı olduğu nokta, Emirates'in taraftar profilinin fazlasıyla centilmen oluşu. Mancini'nin kendisini kenarda tutma ihtimali de olan Bayor, sahaya çıkar da bütün maç yuhlanırsa, büyük ihtimal, yarın gazetelere ağlacaktır: "Ben Arsenal'den ayrılmak istemedim. Wenger beni dışladı" Hayır sürekli tekrarladığı bu zırva gerçek bile olsa Wenger'in ne büyük bir adam olduğunu gösteriyor. Yeteneksize tahammülü olduğunu ancak karaktersize katlanamadığını...

Maça bakacak olursak, Wigan'da sezonun kontağını kapattığının sinyalini veren Arsenal'in, bugün sezonu tekrar açması gerektiğini görüyoruz. Nitekim, bir mağlubiyet daha aldıkları takdirde, garanti gibi görünen üçüncülük bile tehlikeye girecek. City açısından bu akşamki maç daha da önemli, Tottenham'ın Old Trafford'ta puan bırakması halinde, geçen hafta kaybettikleri dördüncü sırayı geri alma ihtimalleri var. Fabregas, Vermaelen, Gallas, Arshavin ve Denilson'dan yoksun sahaya çıkacak Arsenal'i gözlerine kestirmiş olmalılar. Benim ise maçtan tek beklentim Van Persie'nin oynaması. Ha bir de Adebawhore'un kafasına sandalye isabet ederse içimin yağları eriyecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder