8 Mart 2010 Pazartesi

Risk Almak ya da Almamak

Wenger, yarın Porto karşısındaki kritik maç öncesi, Burnley karşısında sakatlanan Fabregas'ı riske edip etmeme ikilemi içerisinde. Kaptanın kasığındaki sakatlığı çok ciddi olmasa da yarınki maçta oynaması halinde olası bir yırtığa davetiye çıkarmış olacak. Böyle bir olasılık, Arsenal'in her maçını kazanmak zorunda olduğu bir dönemde Fabregas'tan 3-4 hafta yoksun kalması demek ki böyle bir ihtimali düşünmek bile istemiyorum.

Benim şahsi görüşüm Arsenal'in yarın Fabregas'a ihtiyacı olmadığı yönünde. Porto iyi bir ofansif takım olsa da Emirates'de normal oyununu oynayan bir Arsenal karşısında pek şansları olduğunu zannetmiyorum. Zaten Londra'ya tatile gitmelerini, Portekiz'deki maçta kendilerine birer gol hediye eden Fabianski ve hakem engellemişti. Yarınki maçta da 2-1'i korumaya yönelik oynarlarsa, zayıf noktaları olan defanslarının; gol atmak için oynarlarsa da açık oynayan takımları cezalandıran Arsenal oyun anlayışının kurbanı olabilirler.

Bu şartlar altında en mantıklı olan Fabregas'ı yedek başlatmak olacaktır. Maçın gidişhatına göre ikinci yarı riske edilip edilmeyeceği kararı verilir. Fabregas'ın yokluğunda Nasri, Song, Diaby üçlüsünden oluşacak orta sahanın önünde Arshavin ve Burnley maçının yıldızı Walcott oynayacaktır ki ben Theo'nun yarınki maçın da kritik adamı olduğunu düşünüyorum. İngiltere formasıyla Mısır maçındaki performansı çok eleştirilen Walcott, Dünya Kupası'na kadar kendini Capello'ya ve İngiliz basınına kanıtlamak zorunda. Bunu yapmak için Burnley maçındaki performansını önümüzdeki 3 ay boyunca devam ettirmesi gerekiyor. Zaten bunu başarırsa hem Arsenal'i güzel yerlere taşır, hem de milli takımın banko adamı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder