19 Mart 2010 Cuma

Kazanan Mourinho

Şampiyonlar Ligi çeyrek final kuralarına en çok sevinen Mourinho olmuştur sanırım. Gerçi finale giden yolda Barcelona-Arsenal eşleşmesinin galibi ile oynacak olması biraz tadını kaçırdı kurasının, ama yine de herkesin gözünün üzerinde olduğu CSKA, topunu ona hediye etti Butragenyo. Şikayet etmeyecektir sanırım.

Arsenal açısından kura daha ne kadar kötü olabilirdi bilmiyorum. O topun içerisinden Los Angeles Lakers çıksa bu kadar talihsizlik olmazdı heralde. Hem son şampiyonu çek, hem de ilk maçı evinde oyna, Nou Camp'a sonuç almaya çık. Kazanan futbol oldu gerçi. Messi'nin de belirttiği üzere Barcelona'ya en yakın futbolu Arsenal oynuyor Avrupa'da. Tadından yenmez 2 maç bizi bekliyor anlaşılan. Fabregas gelecekteki işverinini üzecek mi hep beraber göreceğiz.

Bordeaux ve Lyon'un birbirini çekmesi Fransız futbolu açısından şans mı değil mi karar veremedim. Lyon doğumlu Fransız arkadaşım geldi aklıma. "Bize Bordeaux gelsin, biz onları her türlü yeneriz" diyordu. Fransızlardan birinin elenecek olması şanssızlık olsa da, yarı finalde bir Fransız takımı olacak olması şans tabi. Umuyoruz yarı finaldeki 2. Fransız takımı da Arsenal olur.

Man Utd, İngiltere'de hep "şanslı" olarak bilinen bir takımdır. Bu lakap son dakikalarda kazandıkları maçların çokluğu yüzünden kendilerine verilmiştir. Bunların en dramatiği de unutulmaz Bayern Munih finalidir. Fergie, yine güzel kura çekti gibi. Bayern'in Man Utd'ı zorlaması zor gözüküyor. Üstüne yarı finaldeki Fransızları da kısa devre yapar, Man Utd çeyrek final maçlarından sonra Madrid biletlerini alır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder