12 Mart 2010 Cuma

Düşüncesi Bile Rahatsız Edici

Bugün Akşam gazetesi alanlar ya da haber kaynaklarını takip edenler "Rijkaard Milan'a, Terim Florya'ya" haberini mutlaka görmüşlerdir.

Akşam gazetesinde çıkan bu haberin kesinlikle doğru olmadığını düşünüyorum, kendimi de bu yönde telkin ediyorum. Ama bir yandan da burasının Türkiye olduğunu hatırlayıp, son 20-30 yıldır kulübün başında aynı kuru kafalar olduğunu düşününce insanın zihninin bir yerinde, bir "acaba" oluyor. Bu acaba bile benim tüylerimi diken diken etmeye yetti desem de yeridir.


Sene başından beri bir şeyler değişecek, uzun vadeli yatırımlarla istikrarlı ve karakterli bir futbol oynayacağız, süper bir altyapımız olacak temalı düşünceler içerisindeyiz ve yazılarımız da bu hep bu yönde oluyor. Birçok aklıselim Galatasaray taraftarının da böyle düşündüğüne eminim.


Böylesine bir ortam yaratılmışken ve Rijkaard gibi bir şansa sahipken, sahaya "adrenalin" taktiğiyle çıkan bir Milli Takım için ekol yarattık diyebilen, artık devri geçmiş, kendini bir gram bile geliştirememiş bir Teknik Direktörü Galatasaray'ın başına(Galatasaray'da herhangi bir göreve bile getirmek) getirmek nasıl hasta bir zihniyetin ürünü olabilir düşünemiyorum.

Olur da kesinlikle inanmadığım bu haber, gün gelip de paralel bir evrende bile gerçek olursa, beni en çok Galatasaray'la olan ilişkimi gözden geçirmem gerekliliği üzecektir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder