28 Şubat 2010 Pazar

Sorumlusu Kim?

Aaron Ramsey, daha 18 yaşında, başında olduğu kariyerinin tamamını etkileyecek bir sakatlık yaşadı ve bu sakatlıktan geri dönse bile olayın yarattığı tramvayı belki yıllar boyu üzerinden atamacayacak.

Pek bu gencecik çocuğun bacağını kim kırdı? Hareketi yapan Shawcross mu? Ona "Vur!" diye talimat veren hocası mı? Maç boyunca Stoke City'nin yaptığı tüm faullere adeta gözlerini kapayan, Ramsey'in açık penaltısını vermeyen, arkasından çekilen Song'a sarı kart gösteren, Ramsey'in bacağının kırıldığı pozisyona kadar Stoke City'e kart bile gösterme gereği duymayarak sahadaki kabadayılığı cesaretlendiren Peter Walton mu? Yoksa Stoke gibi takımların her hafta aynı anti-futbolu oynamasını bir türlü engellemek istemeyen, birbirinden formsuz hakemlerine İspanya'daki gibi bir yıldız oyuncuları koruma politikasını aşılayamayan İngiliz Futbol Fedrasyonu mu?

Nedense içimden, hareketi yaptıktan sonra şoka girip sahayı terkederken de ağlamaya başlayan Shawcross'a kızasım gelmiyor.

2 yorum:

  1. Arsenal yıllık diyetini ödedi..

    Stoke City, Birmingham Cİty, Kayserispor gibi takımlar olduğu müddetçe de, bu diyetlerin yılda bir defayla kalması zor gibi görünüyor...

    YanıtlaSil
  2. Olay çok üzücü fakat kırılmaya neden olan Shawcross değil. Tekrar izlenirse faydalı olur diye düşünüyorum. Tekme öncesi Ramsey'in ayağı esniyor veya burkuluyor. http://www.youtube.com/watch?v=nVVsPh9lGpA

    YanıtlaSil