6 Şubat 2010 Cumartesi

Pazubandını ve Silahını Masama Bırak

John Terry'nin günlüğündeki olaylara dün sabah bir iddia daha eklenmişti. Bu yeni iddia'ya göre Terry, Wembley'deki locasını, önümüzdeki ay İngiltere Milli Takımı'nın oynayacağı dostluk maçı için, kimliğini açıklamayan gazetecilere £4000'a satmaya çalışmış.

Sabah gazetelerde çıkan bu haberi takip eden saatlerde Terry, Capello ile 12 dakika süren bir görüşme yaptı ve İngiltere Milli Takım kaptanlığının elinden alındığını öğrendi. Capello, Terry'nin milli takıma çok hizmet ettiğini ancak Dünya Kupası öncesi takımın birlik beraberliğinin kendisi için daha önemli olduğunu söyledi. Terry'de karara saygılı olduğunu ve milli takım için elinden geleni yapmaya devam edeceğini belitti.

An itibariyle kaptanlık, halihazırdaki 2. kaptan Rio Ferdinand'a geçmiş durumda. Başka bir isim ortaya atılmazsa böyle de kalacaktır. İlginç olan kaptanlık müessesinin İngilizler için önemi. Olay, geçtiğimiz günlerde parlamentoda bile tartışıldı. Gordon Brown, Capello'nun kararına saygı duyulması gerektiği açıklamasını yapmak zorunda kaldı.

Benim görüşüm bu kararın geç kaldığı yönünde. Madem kaptanlık ve onun temsil ettiği değerler bu kadar önemli, Terry'nin gazetecilere £10000'lik Chelsea tesisi turu sattığının ortaya çıktığı zaman yapılmalıydı gereken. Ardından geçen 1 ayda 2 olay daha patlak verdi; kaptanlık kurumu iyice yıprandı. İngiltere'de resmen 1 numaralı dalga geçme konusu halini aldı. Bu arada John Terry'nin ciddi anlamda bir tedaviye ihtiyacı var. Kendisine Tiger Woods'un PR ekibini tutacağına gidip sağlam bir psikolog bulsun. Belli ki ailesi kendisine sorunlu bir çocukluk hediye etmiş.

1 yorum:

  1. american beauty izleyenler bu sahneyi hatırlayacaktır :) cuk oturmuş.

    YanıtlaSil