11 Şubat 2010 Perşembe

Hep Kötü Oynayın

Dün akşam ilk yarıda iki hayalet takım izledik. Manu ve Chelsea facialarından sonra rakibin üzerine gitmeye korkar görüntüdeki Arsenal ile 60 dakikasını 10 kişi oynadığı Everton maçının yorgunluğunu hisseden Liverpool koca 45 dakika hiç bir şey üretemedi. İkinci yarı başladığında Arsenal vitesi büyültünce, 50 ve 60. dakikalar arası topla oynama oranını %80-%20'lere kadar çekti. Bu baskının, maçın adamı Diaby tarafından gole dönüştürülmesi 25 dakika kadar sürdü. Liverpool bu dakikadan sonra biraz canlansa da aşırı etkisiz ileri üçlüsüyle hiç bir şey üretemeyeceği aşikar gibiydi.

Chelsea maçıyla sezonun kapısına kilidi vurduğu düşünülen Arsenal için dün akşamki sonuçlar adeta bir umut ışığı oldu. Arsenal ve City haricindeki ligin ilk 6 takımı puan kaybetti. Arsenal'in büyük maçlarını ve Villa deplasmanını bir şekilde geride bıraktığını düşünürsek ligin geri kalanında nispeten daha zayıf ekiplerle oynayacağı maçlarda yakalayacağı bir serinini takımı lig tablosunda nereye götüreceği hiç belli olmaz. Tabi benim bu yaptığım tamamen 'umut forvetsizin ekmeğidir' muhabbeti. Kalan maçlar ne gösterir hep beraber göreceğiz.

2 yorum:

  1. kesinlikle katılmadığım bir başlık ve post bu. hep iyi oynasın ama 4. olmaya razıyım açıkçası. güzel oyunu seven birisi olarak manu ve chelsea maçlarında şu maçtan daha keyif verdi arsenal bana. ha hüzün de verdi. ama olsun güzel oyun bizim kupalar başkalarının olsun.

    evet forvetimiz yok, wenger ısrarla almadı, hatasını geç anladı bla bla. ama şu kadroyla bir yere gidemezsek bile önemli olanın yolculuk olduğunu düşünüyorum hala. arada bir şampiyon olmak da hoş olacaktır. fakat bu oyunla olmazsa olmasın o şampiyonluk, gelmesin o kupa.

    in arsene i trust.

    YanıtlaSil
  2. Ortada yanlış anlama var. Bir takım her zaman iyi oynayamaz ki dün kötü oynadık ve puan aldık bence önemli olan bu. Chelsea ve Man utd ye karşı farkımız o onlar iyi oynadımı kazanıyolar yetmiyo iyi oynamasalar bile kazanmasını biliyolar. Kaç yıldır arsenal chelsea maçlarını izliyorum bizim şu anki barça tipi futbolumuza karşı adamlar bağışıklık kazanmış ne yapsak yenemiyoruz adamlar bi türlü yeniyo bence tamam diğer bütün takımlara karşı klasik arseal gibi oynamak lazım ama büyük takımlara karşı olay kazanmak olduğunda gerekirse çirkinleşeceksin oynamayacaksın oynatmayacaksın ama alcaksın puanı. Yani en azından bu kadro kalitesiyle yapabileceğin bu kadar. Ne zaman kaliteli bi defansif ortasaha alırsın defansı sağlamlaştırır kontra atakları önleyebilirsin (hatta şöyle kaliteli bi forvet zaten gerekli de) o zaman yıkarsın chelseayi sahasını sabaha kadar top çevirir 2 3 tane atarsın yenersin( ki bunu barça bile yapamadı o ayrı:D) ama şimdi önemli olan denilsonla bendtnerla eboueyle ideal bi şekilde yenebilmek. Eskiden de arsenal çok güzel oynardı ama o zaman hem güzel oynardı hemde şu an bize attıkları kontra atak gollerini biz onlara atardık henry pires vieira 2 3 pasta gol atardı. Kadro artık aynı kalitede olmayınca maalesef onları biz yiyoruz yoksa kim istemez hep chelsea maçının ilk 20 dakikasınında gibi oynayalım ama o 20 dakika sonununda 2 0 yenik değil 2 0 önde olalım.

    YanıtlaSil