10 Şubat 2010 Çarşamba

Eyvah! Büyük Maç!

Tatilde olduğum 3 günde bloga yazamadım diye üzülüyordum ki, Arsenal'i, Chelsea karşısında izleyince bu üzüntümün yersiz olduğunu anladım. Nitekim, Chelsea maçı sonrası yeni bir yazı yazmama gerek yoktu. Manchester maçı sonrası yazdığım yazıyı Chelsea niyetine okusanız kafiydi. Rooney yerine Drogba, Ferguson yerine de Ancelotti koyun, oldu size yeni maç yazısı.

Chelsea maçı sonrası Wenger başta olmak üzere bir kısım Arsenal'li, oynanan oyunda gelişme olduğunda hem fikirdi. Rakibe daha az pozisyon verildiği ve topla daha fazla oynandığı gerçek de üretilen skor aynı olunca ne yapayım gelişmiş oyunu ben. Wenger, Chelsea'nin iyi oynamadığından ve sert olduğundan dem vurunca, Ancelotti de "Daha fazla oynamamıza gerek yoktu" diye cevabı yapıştırıverdi. Sonra da Ballack uzatılan mikrofona "Arsenal'in ne yapacağını biliyorduk. Geride alan daraltıp oyunu da biraz fiziksel hale getirince istediğimizi aldık" diyerek Arsenal'in haftasını özetleyiverdi.

Peki virajın ilk 4 maçında 1 beraberlik 3 yenilgi alarak Liverpool karşısına çıkan Arsenal'de, bu akşam değişen ne olacak? Hemen belirteyim: Hiç bir şey. Bendtner'in ilk onbir çıkacak form düzeyine ulaşamadığı düşünülürse, 1.74 boy ortalamalı, forvetsiz Arsenal hucüm hattı Arshavin'in Liverpool karşısında yaver giden şansına bel bağlamış durumda. Tabi ki, 2 maçta dökülen bekler ve tek kelimeyle "rezil" durumda olan kalecinin de 3 günde mucizevi bir şekilde form tutmuş olması da gerekiyor bu akşam Arsenal'in maçı kazanması için. Fabregas ve Song'un yanına bir türlü bulunamayan o 3. orta saha oyuncusu da bulunursa iyi olur tabi. Wenger'e tavsiyem Merida, Ramsey ve Fabianski'ye şans vermesi. Takım yenilecekse bari gençlerin elinde yenilsin. Nasri, Denilson, Diaby, Almunia gibi adamların elinde 3 senedir yeterince maç kaybedildi.

Sene başında ateşli bir şekilde savunduğum Wenger ve politikasını sürekli eleştirir hale gelmiş olmam herkes gibi beni de şaşırttı açıkçası. Ara trasferde yapılmayan takviyeyle takımın göz göre göre ilk 4 mücadelesi yapar hale getirilmesini bir türlü anlayamıyorum ve hazmedemiyorum. Bu akşam, Arsenal'in sahada ne yapacağı yine aşikar. Sonucu Liverpool'un dersine ne kadar çalıştığı belirleyecek. Aynı sınavı 3 sınıfına da yapan hoca gibi olacak bu akşam Wenger, Liverpool'lu oyuncular yan sınıftan soruları alıp çalıştıysa sınavı rahat geçerler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder