20 Şubat 2010 Cumartesi

Bura Nere?

Bugün, Man Utd'ın oynadığı stadın sezon başında Arsenal'in 6 gollü bir galibiyet çıkardığı yer olduğuna inanmak zor. Everton önce Chelsea'yi sonra da Man Utd'ı Goodison Park'a gömerek Arsenal'in kendine yapamadığı iyiliği Arsenal'e yapmış oldu.

Milan yorgunu Man Utd aslında çok kötü oynamadı Everton karşısında. Skordaki farkı yaratan ise Vidic ve Ferdinand'ın yokluğunda oynayan Brown, Evans ikilisiydi. Öyle ki Cahill ve Fellaini'den yoksun olmasına rağmen, Everton orta sahası, Manu kalesine her yüklendiğinde pozisyon buldu. Zaten Everton'un attığı 3 golde de stoper hatası görmek mümkün.

Man Utd hucümunun ise özellikle deplasmanlarda tamamen Rooney'e bağımlı olması Ferguson açısından düşündürücü olsa gerek. Rooney, hayatının sezonunu oynuyor olsa da en nihayetinde bir robot değil. Takımın diğer iki forveti adeta yokları oynarken Rooney, 4 kulvardaki maçların tamamında 90 dakika forma giymek zorunda kalıyor. 30 milyon pounda malolan ve yılda £5m kazanan Berbatov ise Ferguson'un yaptığı en kötü transfer olma ünvanını Veron'un elinden almak üzere.

2 yorum: