3 Şubat 2010 Çarşamba

Alo Kewell Sakatlık Hattı

Harry Kewell'ın menejeri Bernie Mandic, İngiliz basınına verdiği bir röportajda Rafael Benitez'in, Kewell'ı arayarak Torres'in sakatlığı konusunda akıl danıştığını söyledi. Mandic, Liverpool doktorlarının Kewell'a yıllarca uyguladığı tedaviyi de eleştirerek "Liverpool doktorları ciddi anlamda neden bahsettiklerini bilmiyorlar" dedi.

Bilindiği üzere Kewell, şu an kasığından tedavi gördüğü Avustralya'da. Galatasaray formasıyla son 1,5 yıldır fiziksel olarak tekrar dirilen oyuncu hakkında Mandic, "Herkes, İngiltere'de müzmin sakat olarak bilinen Harry'nin tekrar dirilişinin sırrını soruyor. Bunun sırrı Liverpool'da gördüğü yanlış tedaviden kurtuşmuş olması" diyor ve Mandic, Avustralya'da uygulanan tedavinin İngiltere'dekinin tam zıttı olduğunu belirterek, İngilizlerin tedavi yöntemlerini "kabul edilemez" olarak nitelendiriyor. Bu sene Torres'in kasığından çok çeken Benitez'in yanı sıra futbol hayatı bitti denilen Woodgate'in doktoru Dave Hancock da Kewell'dan, gördüğü tedavi hakkında bilgi isteyen isimler arasındaymış.

Aslında, Liverpool'un, 2 senedir Torres ve Gerrard'ı bir türlü yanyana oynatamadığını düşünürsek Madric'in çok da haksız olmadığı sonucuna varabiliriz. Her iki oyuncunun da sakatlıkları kronik bir hal almış durumda. Gerçi bunun sebebi hem Liverpool'da hem de milli takımlarında alternatifleri olmadığı için "dinlendirilemez" konumunda olmalarıyla da açıklanabilir. Her ikisi de koşabilecek hale geldikleri anda ilk 11'de buluyorlar kendilerini. Her ikisinin de ameliyat olmasının gerektiği ancak Benitez'in bu ihtimali ertelemek için elinden geleni yaptığı da yazılan çizilenler arasında. Ben diyorum ki yollasınlar Torres ve Gerrard'ı 6 aylığına Galatasaray Sağlık Kurulu'na; bişiycikleri kalmaz. Hazır gelmişken de Üstünel zaten bağlar onları sarı kırmızı formaya.

1 yorum:

  1. bence galatasaryın da sağlık ekıbının pek ovulucek yanı yok linderoth serkan çalık emre gungor mehmet topal gibi oyuncularda artık dıkıs tutmaz hale geldı zaten serkan çalık yaptığı açıklamada galatasarayın sağlık ekıbınden sıkayetcı olmustu

    YanıtlaSil