30 Ocak 2010 Cumartesi

Yine Yeşillendi Old Traffordlar

Bu günlerde Man Utd maçı izlerseniz gözünüze bu manzaraların çarpması muhtemel. Yeşilli, sarılı bu adamlar yolunu şaşırmış bir grup Avustralyalı değil. Bunlar "Hate Glazer, Love United" hareketinin destekçisi Manulular.

Glazerların, Man Utd ekonomisine etkilerinden daha önce bahsetmiştik. Son açıklanan finansal tablolar ve 500 milyon poundluk bono satışından sonra Man Utd'ın tam anlamıyla bir borç batağına saplandığı iyiden iyiye ortaya çıkınca taraftarlar arasında zaten olan huzursuzluk böylesine bir protestoya döndü.

Yeşil ve sarı, Man Utd'ın kökenini oluşturan Newton Heath kulübünün renkleri ve bu hareketin destekçileri Glazerların bir an önce hisselerini satarak Man Utd yönetiminden el çekmesini istiyorlar.

Bu protesto, taraftarın takıma olan desteğini engellemediği ve gayet medeni bir tepki göstergesi olduğundan takdire şayan. Ancak amacına ulaşması zor gözüküyor. Nitekim Man Utd'ın değeri 1.8 milyar pound ve Glazerlardan kontolü almak isteyen birinin çıkarıp ortaya koyması gereken minimum miktar 1 milyar pound. Bundan 5 sene önce Glazerlar 800 milyon verdiğinde United'ın geleceği parlak gözüküyordu ancak bugün aynı tabloyu çizmek pek de mümkün değil. Yine de yeşil ve sarının Old Trafford'ta yavaş yavaş yayılmasını izlemek ilginç olacak. Hele ki takım biraz bocalarsa tribünler bir anda Urfaspor tribününe dönebilir Manchester'da.

2 yorum:

  1. valla bizim taraftar emirates'te "this is how it feels when your team wins nothing at all." diye tezahürat yaptığına göre bu postta bir yanlışlıklar var gibime geliyor??

    YanıtlaSil
  2. evet post yanlis, old trafford'taki yesil sarililar da urfasporlular.. 700 milyon pound'ta arsenal'in borcu zaten..

    YanıtlaSil