8 Ocak 2010 Cuma

Tamamen Duygusal

Patrick Vieira'nın Manchester City'e transferi kimseyi şaşırtmadı. Fransa Milli Takımı formasıyla en son maçını 2007'de İskoçya'ya karşı oynayan Vieira, yaklaşan dünya kupasında oynamak istiyorsa kapağı ilk 11'e girebileceği bir kulübe atmalıydı. Kendisiyle ilgilenen kulüpler arasında City'nin verdiği haftalık 150.000 pounda yaklaşan doğal olarak olmayınca, Vieira lejyonerler ordusunun son üyesi oldu.

City'nin mali durumundan daha geçen gün bahsettim. Açıkladıkları £90m borcun üzerine, 33'lük ve kariyeri son 2 yılda hızlı bir düşüşe girmiş Vieira'ya, yıldız oyuncuları Adebayor ve Tevez ile aynı maaşı teklif etmiş olmaları gerçekten düşündürücü. Tamam; Vieira'nın sahadaki varlığı bile City'nin futboluna birşeyler katacaktır ancak ben verilen ücretin abartı olduğu fikrindeyim. Hatırlanacağı üzere, yaz transfer döneminde Wenger, Vieira'ya maç başına para önermişti. Wenger'in ve büyük ihtimal City yönetiminin de bildiği, 33 yaşındaki bir oyuncuya uzun ve pahalı bir kontrat vermenin büyük risk olacağıydı.

Vieira, Güney Afrika'ya gitse de gitmese de turnuva sonunda kontağı büyük ihtimal kapatacak. Yani oynarsa 3-4 ay oynayacak. City ise, kendisine 1,5 yılda 2.7 milyon poundu çatır çatır ödeyecek. Yine zenginin malı çenemi mi yoruyor, yoksa City'nin göz göre göre kazık yemesi mi canımı sıkıyor bilmiyorum. Vieira'nın halinden memnun olduğu kesin. Arapların yağı sağolsun bu yaştan sonra hiç ummayacağı kadar para kazanacak. Bizde eski bir Arsenal efsanesinin kendini harcamasını üzülerek izleyeceğiz.

2 yorum:

  1. sıkma canını bu kadar paralar nasılsa şeyhin cebinden çıkıyor :)

    bu arada, bu twitter hesabını hiç kontrol etmiyo musunuz yahu? formspring.me adresi almayacak mısınız şöyle üç beş soru soralım içimizi dökelim falan?

    YanıtlaSil
  2. Yazılar otomatik gittiği için twitter hesabını sürekli kontrol etmiyoruz.

    Formspring olayını da düşünebiliriz tabi. Gerçi blog'a zar zor vakit ayırırken sorulara ayırabilir miyiz, bilemiyorum:)

    YanıtlaSil