3 Ocak 2010 Pazar

Oops!

Bu skoru 10 sene önce görmüş olsak o kadar da yadırgamazdık. Ancak İngiliz futbolunun iki köklü kulübü arasındaki fark öylesine açılmış durumdaki Leeds'in, Man Utd'ı, Old Trafford'ta yenmesi artık ana sayfa haberi niteliği taşıyor.

Dün akşam Championship'te kalma mücadelesi yapan Reading'in elinden zor kurtulan Liverpool'a gülen Manu taraftarları, sanırım League One liderinden böyle bir darbe beklemiyorlardı. Ancak kupa futbolu işte, Manu'yu, Old Trafford'ta, en son ben doğmadan önce yenen Leeds'e bile yürü ya kulum diyebiliyor.

Bu sezon yedek ağırlıklı kadroyla çıktığı tek maçta Beşiktaş'a kaybeden Ferguson, o maçtan sonra "Burası Şampiyonlar Ligi, FA Cup değil" eleştirilerine maruz kalmıştı. O kazadan dersini almış olacak ki bu akşam, Valencia ve Giggs hariç elindeki en iyi oyuncuları sahaya sürdü. Maçın yavaştan gittiğini anlayınca, 57. dakikada Valencia ve Giggs'i sonrasında da Owen'ı da aldı oyuna ama United bir türlü 3. bölgede organize olamadı. Deli gibi bastırdıkları son yarım saatte bile Leeds neredeyse 2. golü buluyordu.

Bu sonuçtan sonra, Çarşamba günü, Carling Cup yarı finalinde, City karşısına gençlerle çıkacağını açıklayan Ferguson'un fikri değişecek mi, yoksa iskoç 3 günde, 2 ezeli rakip tarafından, 2 kupadan da elenme riskini alacak mı göreceğiz bakalım.

1 yorum:

  1. sezon başından beri ilk yarılarda uyuyan takım bu sefer maç boyunca uyudu. geçmiş olsun artık.

    YanıtlaSil