21 Ocak 2010 Perşembe

Karma

Kasım ayı sonunda lider Chelsea'nin 11 puan arkasında olan Arsenal'in dün akşam liderliğe yükselişi Gallas'ın yaptığı faulün gölgesinde kaldı. Oturup burda hareketi tartışmayacağım tabi ki. Hareketin cezası kırmızı kart ve bu sene formsuz olduklarından çok yakındığım Premier Lig hakemleri bir kez daha sahnedeydiler.

Ancak olayın bir de karma tarafı var. Arsenal'i yakından takip eden biriyseniz Bolton maçlarının atmosferini de biliyorsunuzdur. Son 5-6 yıldır bu fikstür Arsene Wenger'in korkulu rüyası halini almış durumda. Bunun sebebi de Bolton'un oynadığı futbol değil tabi ki. Arsenal'e karşı 9 sarı kart görerek bu konudaki rekoru elinde bulunduran Kevin Davies önderliğindeki Bolton'un Arsenal maçlarını birer meydan savaşına dönüştürmesi. Çok değil daha 3 gün önceki maçta Fabregas'a yapılanlar aklımızda. Cesc, maç boyunca sayısız faule maruz kaldı, 2 tartışmalı penaltı pozisyonunun es geçildi ve hatta bunlardan birisinde Matt Taylor'un Fabregas'ın kafasına basıp saçını çekmesine bile ses çıkarılmadı. Dünkü maç sonrası Gallas'ın hareketini "saldırı" olarak nitelendiren Owen Coyle ise o maçtan sonra tabi ki sessizdi. Kendi oyuncularının Fabregas'a yaptıkları "saldırı" değil "mücadele" idi büyük ihtimal.

Bunları yazıyorum ama zannedilmesin ki dün hakemin vermediği faule bir özür arıyorum. Buna ister karma deyin, ister futbolun adaleti ancak dün akşam birşeyler tecelli etti ve yıllarca Arsenal'li futbolculara dayak atmak için sahaya çıkan Bolton, sonunda kendi silahının kurbanı oldu. Belki karma Burnley'i kaderine terk eden Coyle için de tecelli etmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder