4 Ocak 2010 Pazartesi

Kabak Sever miydin?

United, Leeds'e yenildi; kabak, maçın başlamasına 15 dakika kala "sakatım" diyip sahaya çıkmayan Vidic'in başında patladı. Maç sonrası, Vidic'in durumunu Ferguson'a soran gazeteciler "Hiç bir fikrim yok!" cevabını aldılar.

Geçtiğimiz 2 senede United adına çok önemli işlere imza atan Vidic, Ferguson tarafından basının gözü önünde eleştiriliyorsa ortada bir sorun var demektir. Fergie'nin bu lafı Vidic'e gönderilmiş bir mesaj. İskoç, pek tabi "hafif bir sakatlığı vardı riske etmek istemedim" diyebilirdi. Ancak "bilmiyorum" demeyi tercih etti ve topu Vidic'e attı.

Aslında ortadaki, United için tanıdık bir sorun. Adına da "Real Madrid" deniyor. Nasıl Barcelona, Fabregas'ın kafasını karıştırmak için her hafta başka bir oyuncusuna basın açıklaması yaptırıyorsa ya da nasıl Real, Ronaldo'nun beynini bir güzel yıkadıysa, bu sefer de Vidic ve menejerinin kafaları bir şekilde bulandırmış durumda. Vidic'in £70.000 olan haftalık ücretinin, Rio Ferdinand'ın seviyesi olan £120.000'e çekilmesini talep ettiği ve karşılığında "2011'e kadar bekle" cevabını aldığı biliniyor. Daha geçen sene %250'lik bir maaş artışı alan Vidic'in, bu sene bir %70 daha koparabileceğini düşündüğünü zannetmiyorum. Maksat, "Real'e giderim" kozuyla ne koparabilirse koparmak. Aynı şeyi "Milan'a giderim" yalanıyla Adebayor, Arsenal'e yapmıştı. Sonra da neden Arsenal taraftarı benim annemin mesleğini bağırıyor diye ağlamıştı.

Ferguson'un açık açık Vidic'i eleştirmesi bana göre Sırp oyuncudan ümidi kestiğinin bir göstergesi. Şu anda olmasa da sezon sonunda Vidic, İspanya'ya doğru hareketlenecektir. Zaten karısının da İngiltere'de yaşamak istemediği daha önce İngiliz medyasında yazıldı, çizildi. Ferguson, Real'den £30m civarı bir bonservis koparırsa ne ala. Gerçi harcatmıyorlar da adama ağız tadıyla bi para.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder