17 Ocak 2010 Pazar

İlk Yarının Özeti

Premier Lig'de ilk yarının özeti gibi bir akşam yaşandı dün. Chelsea evinde rahat kazandı, Man Utd ikinci yarı açıldı, Liverpool puan kaybetti, City, Mancini'nin cicim aylarının bitiş maçında istikrarsız oyununa döndü, Tottenham yine saç baş yoldurttu.

Steve Bruce benim sevdiğim teknik adamlardan birisidir. Ancak dün akşam, Afrikalılarından eksik Chelsea'yi gözüne kestirmiş olacak ki, gereksiz bir cesaret gösterisi sergiledi. Arsenal, Manu ve Liverpool'a karşı son derece fiziksel performanslar sergileyip puanlar koparan Sunderland, dün, Chelsea karşısında sahada yoktu. Kaç adamı eksik olursa olsun Chelsea'nin karşısına çıkıyorsanız, fiziksel olarak 90 dakika boyunca oyunda kalmalısınız. Aksi takdirde sonuç dünkü gibi hüsran oluyor işte.

Maçın en ilginç karesi Malouda'nın 2. golü attıktan sonra seyicilere "7" işareti yapmasıydı. İçine mi doğdu, yoksa sahaya çıkarken planları mı buydu bilmiyorum. Türkiye'de yapsan bu hareketi, sonra gidip 7 atsan, "Maç satılık!" diye inler ortalık yeminle.

Liverpool hakkında artık konuşasım yok. Torres, Gerrad ve Benayoun'un sakatlıkları süresince Premier Lig'de maç kazanmaları bile mucize. Benitez'in kovulmasını engelleyen tek şey finansal kriz içerisindeki Liverpool'un, kendisine tazminat ödemek istememesi. İstifa etsin diye bekliyor garibanlar. Lig, Şampiyonlar Ligi, Federasyon ve Lig Kupası gitti; ilk 4 bile neredeyse gitmek üzere. Avrupa Ligi kaldı bir elde, o da taraftar için ne kadar önem taşıyor, tartışılır.

Dün akşam ilk yarının özeti gibi oldu dedim, ama Everton için durum biraz farklıydı. Geçen hafta Arsenal karşısında yakaladıkları çıkışı devam ettirdiler. Özellikle City karşısında ilk yarıda oynanan oyun geçen seneki Everton'ın izlerini taşıyordu. Yeni transferleri Donovan, Arteta'nın boşluğunu dolduracak gibi. Dün oldukça etkiliydi. Adı Arsenal ile anılan Saha ise sağlıklı olduğunda ne kadar faydalı bir adam olduğunu bir kez daha kanıtladı. Moyes'in kendisini satmak isteyeceğini zannetmiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder