30 Aralık 2009 Çarşamba

Şans Güzel Şey

Dün akşam, Villa - Liverpool maçının ilk yarısında Kuyt'un bariz penaltısı verilmeyince, kendi kendime "Bahtsız Liverpool iş başında" dedim. Maç boyu hiç durulmadan yağan karın altında, Aston Villa, Liverpool kalesine yüklenmeye başladığında, kırmızılar için bir başka talihsiz akşam izleyekmişiz gibi göründü. Pepe Reina 2 önemli kurtarış yapıp takımını maçta tutunca hem takım biraz inanmaya başladı; hem de Liverpool'un sezon başından beri kötü giden kaderi ilk defa değişir gibi oldu. 92 dakika savunma disiplinini koruyan Villa, 93'te Torres'in önüne topu bıraktı; o da cezayı kesip sileceğe iliştiriverdi.

Premier Lig'de ilk defa ilk 11 başlayan Aquilani ise dünkü maçla ilgili bir başka göze çarpan detaydı. İtalyan'ı yeni gelin gibi heyecanlı buldum ben. Tabi ki kar fırtınası altında oynanan bir Aston Villa deplasmanı, lig kariyerinize başlamak için en kolay maç değil. Hele ki sizden beklenen, Gerrard tarafından domine edilen bir orta sahaya adapte olup Alonso'nun boşluğunu doldurmak ise işler daha da karışıyor. O yüzden kendisi hakkında peşin bir hüküme varmak yanlış olacaktır. Ancak, en azından ilk oynadığı maçtan, Liverpool'un böylesine önemli bir 3 puan almış olması bile güzel. Gerisi gelecek mi yoksa dün Villa taraftarının tezahüratı olan "What a waste of money!" gerçek mi olacak göreceğiz.

1 yorum:

  1. artık bir yerde şans mans bir şekilde kazanmak gerekiyordu. ayrıca o pozisyonda o dakikada torres'in vuruşunu yapacak pek forvet tanımıyorum. ne klas bıraktı köşeye.

    YanıtlaSil