8 Aralık 2009 Salı

Manchester Devlet Hastanesi

Bugün tüm Beşiktaşlıların gözleri İstanbul'da, kulakları Almanya'da olacak. Wolfsburg, Man Utd'dan puan alır mı spekülasyonlarına dün Denizli de katıldı ve "Manu yenemez" kehanetinde bulundu.

Ben kehanette bulunmayacağım ama Man Utd'ın bu akşamki maç öncesi başı gerçekten dertte. Takımdaki sakat sayısı Alex Ferguson döneminin rekoru olan bir sayıya, 13'e yükselmiş durumda. Bu sakatların önemli bir bölümünün de defans hattında olması ayrıca baş ağrıtıyor.

Öyle ki, ideal savunma hattı Van Der Sar, Evra, Vidic, Ferdinand, O'Shea'den oluşan Man Utd'da önce Van Der Sar dizinden geçirdiği sakatlıktan dolayı yerini Kuszczak'a bıraktı, sonra O'Shea kasığından sakatlanıp yerini Rafael'e, baldır sakatlığı bulunan Ferdinand Evans'a, grip olan Vidic ise Brown'a formayı teslim etti. Sonrasında Evans ve Rafael sakatlanınca, hafta sonu West Ham maçında Neville stoperde, Fletcher ise sağ bekte oynamak zorunda kaldı. Ancak Ferguson, bu maçta hem Brown'ı hem de Neville'i kaybedince takım resmen defans oyuncusuz kalmış oldu. Bu akşam Wolfsburg karşısında Carrick ve Evra'nın stoper, Giggs ve Fletcher'ın da sol/sağ bek olarak çıkması bekleniyor. Yani 4'lü defansın 3'ü orta saha oyuncularından oluşacak. Orta saha ise Nani, Scholes, Anderson ve Valencia'ya emanet olacak. 2 maçlık cezadan dönen Grafite'nin Man Utd savunmasının başına işler açması olası gözüküyor.

Bu yazdıklarım Beşiktaş için iyi haber gibi gözükse de asıl önemli olanın CSKA maçı olduğu unutulmamalı. Wolfsburg, Almanya'dan iyi haber gönderirken, İnönü'den kötü haber çıkması gerçekten acı bir senaryo olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder