18 Aralık 2009 Cuma

"Kağıt Üzerinde"

Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının şu ana kadar, takımlarının Uefa Avrupa Ligi'ndeki rakiplerini öğrendiklerine eminim. Hatta "Atletico çok zor, Lille'i havada götürürüz de Liverpool zor" gibi muhabbetler de anında dönmeye başlamıştır. Açıkçası benim de ilk tepkim, "Amanın Atletico Madrid geldi!" oldu.


32'li turdaki rakiplere, klasik tabiriyle, kağıt üzerinde baktığımızda ki bu bıkmadığımız bakışla Atletico Madrid zor, Lille ise kolay bir rakip olarak duruyor. Ama durum pek göründüğü gibi değil, ki bunu da kağıt üzerinde görmek mümkün.

A. Madrid La Liga'da 13 puanla düşme hattını zorlarken, Şampiyonlar Ligi'nde de sadece 3 puan alarak Avrupa Ligi'ne kaldı. İki tane dünya çapında forvetin tek başına etkisinin ne olabileceğinin en büyük örneği olan Atletico, bu iki yıldızını Ocak'ta kaybedebilir. O zaman da hepten sıradan bir takım kimliğine bürünüceklerdir.


Lille ise Valencia'nın ardından 10 puan toplayarak grubundan 2. olarak çıktı. Lille sahasında etkili olduğu kadar deplasmanda da dirençli bir takım. Ligde de son 7 maçlarının altısını kazandılar ve oldukça formdalar. Bu eşleşmede de Fenerbahçe "kağıt üzerinde" favori, ama turu geçmesi o kadar kolay olmayacaktır.

Bu turların sonrasında ise... Sonrasını ise şimdiden konuşmak için erken, ama İngiliz takımlarını Türkiye'de izlemek keyifli olacaktır. Neyse, önce bu turları bir geçelim de...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder