31 Aralık 2009 Perşembe

Frikikle Açar, Sonra Çoşarım

Arsenal frikikleri sevdi. Rakibi serbest vuruşla açıp maçı 3 farklı kazandıkları üstüste 3. maç oldu dün akşamki Portsmouth maçı. Portsmouth kolu kanadı kırık; kısıtlı yetenekteki oyuncularıyla mücadele eden bir takım. Yeni sahipleri de beklenen nakit enjeksiyonunu yapamadı ve kulüp neredeyse iflasın eşiğine geldi. Ocak'ta takıma takviye yapmak yerine eldeki 1-2 iş yapan oyuncuyu satmak zorunda bile kalabilirler. Ondan sonrasını biliyoruz zaten. Küme düşüp, Championship'te de tutunma mücadelesi verecekler. Yolları açık olsun diyelim.

Dün akşam, Arsenal'in ilk yarısını özetleyen bir çok durumu tek bir maçta gözlemlemek mümkündü.

Goller orta saha oyuncularından geldi. Eduardo derseniz, dün akşam sol açık oynuyordu. En yakın rakibinden 6 gol fazlasıyla ligin en çok gol atan takımı durumundaki Arsenal'in forvete ihtiyacı olduğunu söylemek saçma gibi duruyor. Ancak her maçta frikik golüyle rakibi açamayacaklarını Wenger de biliyor. Zaten maçtan sonra transfer yapacağını belirten cümleler kullandı.

Arsenal ilk 15 dakika etkisizdi. Bu sezon Arsenal'in ilk 15 dakika içerisinde attığı gol sayısı 1. Bu, takımın rakipleri yormaya dayalı sabırlı oyununun bir getirisi ancak takımı zaman zaman sıkıntıya da sokmuyor değil.

Takım, ezici oyununa rağmen, gol yedi. Özellikle deplasmanlarda yenilen basit goller bu sene bayağı bir can sıktı. Dün akşam da bunlardan birini izledik. Takım öndeyken rakibi bir anda maça ortak eden bu kaza kurşunlarını azaltmak gerek.

Olumsuz konuşuyormuşum gibi gözükse de aslında tam tersi bir ruh halindeyim. Eldeki maçı kazandığı takdirde Arsenal, yere göğe sığdırılamayan Chelsea'nin 1 puan arkasında bitiriyor ilk yarıyı. Bunu önemli sakatlıkların varlığında yapabiliyor olması ayrıca ümit verici. Yukarıda bahsettiğim detaylar da ortadan kaldırılırsa Mayıs ayında "Acaba ilk 4'e girer mi?" denilen Arsenal'i sürpriz bir yerlerde görebiliriz.

1 yorum:

  1. Bu maçın bence tek kötülüğü wenger her ne kadar transfer düşünüyoruz desede aynı zamanda herkes forve alın diyor ama baksanıza takımda herkes gol atıyo bendtner denilson ve fabregasın durumuna göre forvet alacaz dedi. Böyle olunca da insan keşke o kadar atmasaydık diyor:D

    YanıtlaSil