11 Aralık 2009 Cuma

Bizim Apartmana Yönetici Aranıyor

Türk futbolunun ve Fenerbahçe'nin başına gelmiş en kötü şey olan Aziz Yıldırım, bir kez daha istifa etti ve beklenildiği üzere bir kez daha geri döndü. Hala kendisini ciddiye alan var mı merak ediyorum. Fenerbahçelilerin, futbolcularının seks partisi yaptığı haberleri Avrupa basınında dolaşırken, Kulüpler Birliği'nden istifa ederek sorunlarını çözmeye çalışan bir başkan hakkında ne düşündüklerini de bilmek isterdim.

Aziz Yıldırım, kaç teknik direktör, kaç futbolcu, kaç federasyon başkanı eskitti saymayı çoktan bıraktık. Eskişehir maçı sonrası kalkıp Fenerbahçe başkanlığından istifa etmeye çalıştığını düşünüyorum ben. Yanındaki yöneticilerden birisi "Başkanım Fenerbahçe başkanlığından bir kere istifa edip döndünüz, çocuk oyuncağı yaparsanız tepki çekersiniz" uyarısı üzerine "Başka neyin başkanıyım ben?" diye düşünüp "Tamam o zaman Kulüpler Birliği'nden istifa edeyim" kararı aldığına da eminim. Maksat, her zaman olduğu gibi, camianın dikkatini asıl sorunlardan uzaklaştırmak. "Biz vs onlar" kavgasını başlatıp, taraftarı ortak bir nefret duygusu altında bir araya getirmek.

Benim anlamadığım Fenerbahçe camiasındaki bu adama karşı hissedilen bağımlılık. Bir çok Fenerbahçeli "Sevmiyorum ama bırakırsa kötü olur" diye bir paranoyaya kapılmış durumda. Yıldırım öncesi 37 sezonda 13 şampiyonluğu (2.8 sezonda 1) olan Fenerbahçe, Yıldırım ile 12 sezonda 4 şampiyonluk (3 sezonda 1) aldı. Yani Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'dan önce de her sene şampiyonluğa oynayan, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biriydi. Bunu hatırlatmak gerekiyor sanırım camiaya. Bu "herkes bize karşı ve sizi ancak ben koruyabilirim" dayatması altında yürütülen diktatörlükten kurtarmak gerekiyor Fenerbahçe'yi. Çünkü artık Aziz Yıldırım'ın istifa edip geri döneceği kurum da kalmadı. Bir sonraki krizde camia, Aziz Yıldırım'a gerçekten hesap sormaya kalkabilir.

Tabi hesap vermekten her seferinde kaçmayı başaran Yıldırım, isterse gelip bizim apartmana yönetici olabilir. Şampiyonluk kaçarsa basar istifayı. Tüm camia unutur verilen "3 şampiyonluk" sözünü falan. "Aziz Yıldırım istifa etti!!" manşetleri atılır. Film başa sarar...

2 yorum:

  1. "Fenerbahçe'nin başına gelmiş en kötü şey olan Aziz Yıldırım"

    Hı hı, oldu. :)

    YanıtlaSil
  2. bir kere istifa edip döndü, bir kere de aday olmuyorum dedi milleti kendine yalvartıp aday oldu.

    YanıtlaSil