11 Kasım 2009 Çarşamba

Yeni Fabregas Adayları

İngiliz basını Arsene Wenger'in, Fabregas'ın olası ayrılığınının yaratacağı boşluğu Almanya'dan bir isimle dolduracağından pek bir emin. Bu hafta Mesut Özil ismi ön plana çıktı bu adaylar arasında.

Mesut'un Haziran 2012'ye kadar sözleşmesi var Werder Bremen'le. Alman kulübünün genel direktörü Klaus Allofs, kendisiyle yeni bir kontrat için görüşmediklerini açıkladı hafta içi ve "Umarım oyuncu ve menejeri de bizim gibi dikkatli olurlar" dedi. Arsenal'in 15 milyon poundluk bir teklif yapacağı söyleniyor. Fabregas'ın ayrılması halinde bu teklif daha da artabilir. Tabi ki Mesut'un Dünya Kupası performansı da önemli bir rol oynayacak bu transferin gerçekleşmesinde.

Özil, Wenger'in aradığı oyuncu profiline çok uygun olduğu için bu dedikodularda gerçeklik payı olduğunu düşünüyorum ben.

Arsenal'e ile yazılıp çizilen oyuncuların içinde bir başka öne çıkan isim de Zvjezdan Misimovic. Arsenal'in şimdiden 6 milyonluk bir teklif yaptığı ancak Wolfsburg'un 10 milyon poundtan aşağı bu oyunucuyu satmayacağı belirtildi İngiliz basınında. Her ne kadar bölgesinde yoğun bir rekabet olsa da Wenger'in profiline uygun bir isim olduğu için bu transferin de gerçekleşme ihtimali düşük de olsa var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder