8 Kasım 2009 Pazar

Turnosol

Ligin en oturmuş takımı olan Chelsea, bir nevi turnosol kağıdı gibi. Takımınızı onlara karşı oynatın, şampiyonluk için yeterli olup olmadığınız ortaya çıksın. Liverpool'un testinden olumsuz sonuç çıkmıştı bundan 1 ay önce. O maçtan sonra Liverpool resmen dağıldı.

Sırada Man Utd var. Blogu okuyanlar sezon başından beri Manunun kadrosunun yetersizliğinden bahsettiğimi biliyorlar. Bunun doğal sonucu olarak bugün olası bir United galibiyeti beklemiyorum. Zaten, Manu, Stamford Bridge'de son kazandığından beri 7,5 yıl geçmiş.

Bu sezon United'ın en çok eleştirilen oyuncusu olan Rio Ferdinand, bugün yok. Yerine Johnny Evans forma giyecek. Hafta içi Evans-Vidic savunması CSKA tarafından darmadağın edildi. Bu akşam, hem rakip CSKA değil, hem de maç Old Trafford'ta değil. Drogba ve Anelka karşısında Man Utd savunmasının ne yapacağı, maçın skorunu belirleyecek performans olacak. Vidic'in bu tip maçlarda gördüğü kartlarla takımın başına iş açma potansiyelini de unutmamak gerek.

Sahanın diğer tarafıyla ilgili ise fazla yazacak bir şey bulamıyorum açıkçası. Ronaldo sonrası Man Utd'ın hucüm organizasyonları son derece kısıtlı. Bugün Berbatov oynamazsa, ilerdeki Rooney'e top taşıyacak olan Valencia, Giggs ve Nani'nin kişisel çabaları belirleyici olacak. Yine de oturmuş Chelsea savunmasına karşı zorlanacakları açık.

Alex Ferguson, Ancelotti'ye karşı yaptığı 4 maçın 3'ünü kaybetmiş. Bugün de favori olan taraf İtalyan teknik adam. Man Utd, minumum kayıpla Ocak ayına kapağı atmaya çalışıyor ve bugün kaybetmezlerse bu yolda önemli bir adım atmış olacaklar.

1 yorum:

  1. chelsea'ye yenilince şampiyonluğu kaybetmiş sayıldık.
    bi dakka, lan, yedi senedir chelsea'yi, liverpool'u, arsenal'i yenemeden nasıl şampiyon oluyo bu takım?

    YanıtlaSil