12 Kasım 2009 Perşembe

Rent a Star

Rafael Benitez'in derdi çok ama bu dertlere çare olacak bütçesi yok. Bundan dolayı, Ocak'ta transfer yapması zor gözüküyor. Yazılan o ki, Andrea Dossena'nın Napoli'ye satışından gelecek parayla bir kaç oyunuyu kiralık getirmekmiş İspanyolun amacı.

Listenin başında, geçen gün Tottenham'dan kesinlikle ayrılacağını açıklayan Roman Pavlyuchenko var. Bu sene Tottenham kulübesinde resmen harcanan Pavlychenko, Rusya ile Dünya Kupası'na gidebilmek için mutlaka oynayacağı bir kulübe gitme isteğini de belirtmişti.

Benitez'in ilgilendiği diğer isim, bir başka harcanma vakası olan Rafael Van Der Vaart. Ancak Hollandalının başka talipleri olduğu da bilinmekte.

Hem Real, hem de Tottenham bu iki yıldızı öncelikle satmak isteyecektir. Ancak, şu anki halleriyle çok para etmeyecekleri açık. Bu oyuncuların Liverpool'a kiralanıp tekrar forma girmeleri ve sezon sonunda Dünya Kupası'nda oynamaları halinde, değerleri ikiye katlanacaktır. Benitez de belki berbat giden sezondan bir şeyler koparmayı başarabilir bu sayede. İki tarafında kazanacağı bir senaryo olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder