3 Kasım 2009 Salı

Muhsin Bey

Muhsin Ertuğral, Sivasspor'un yeni teknik direktörü. Birleşik Arap Emirlikleri, Tunus, Mısır, Avusturya, Demokratik Kongo ve Güney Afrika'da çalışan, zamanında Trabzonspor'da yardımcı antrenörlük yapan Muhsin Ertuğral, zamanında antrenörlük lisansının yetersizliğiyle ve potansiyel transferleriyle gündeme gelmişti.


Bu teatral girişin ardından işin aslına gelirsek, Muhsin Ertuğral'ın önceki çalıştırdığı takımları izlemediğimden teknik direktörlüğü hakkında şu an için pek bir yorum yapamayacağım. Artık Sivas'taki performansına göre zaman içinde ne yönde eleştirebileceğimizi görürüz. Şu an benim için ve Türkiye için önemli olan Muhsin Ertuğral'ın Galatasaray - Sivasspor maçından sonra yaptığı düzgün, olgunluk içeren yorumları ve bu yorumların içerdiği, kendi takımının hataların hakkında yaptığı (yapabildiği) eleştirilerdir.

Maçtan sonra gözlerimi ovuşturarak, gerçek olup olmadığını anlamaya çalışarak izledim kendisini. Artık her maçından sonra hem kendisini, hem de takımını takip etmeye çalışacağım. Umarım bu çizgisini koruyarak Türk futbolunun havasını değiştirmeye devam eder.

2 yorum:

  1. maç özetlerini izlerken "bi dakka lan tanjevic'in ne işi var sivas yedek kuübesinde" demiştim kendi kendime. o derece benziyorlar. sinirlenince saçlarının uçuşması falan...

    YanıtlaSil
  2. ben bir an galatasaray yöneticilerinden birisinin konuştuğunu, ardından sivas'lı ama içten içe galatasaray taraftarı olduğunu düşündüğüm birisinin konuştuğunu düşündüm. en sonunda sivas teknik direktörü olduğunu anlayınca gidip elini öpmek istedim. bu kadar profesyonel açıklamaları birde türkçe duymak çok garip geldi. umarım böyle devam eder...

    YanıtlaSil