8 Kasım 2009 Pazar

Küçük Takım, Büyük Puan

Dün Wolves karşısında alınan galibiyet, insanlık için küçük olabilir ama Arsenal için büyük bir 3 puandı. Özellikle şampiyonluk yolundaki rakiplerinden en az birinin puan kaybedeceği hafta. Wenger de maçın kazanılmasının öneminin farkındaydı ki, uzun süre sonra ilk defa Song, Denilson ikilisinden birisi olmadan, 6 hucüma dönük oyuncuyla çıktı sahaya. Ramsey'i, Song'un bölgesinde oynatması bana özellikle ilginç geldi. Wenger, uzun vadade Ramsey'den bir Lampard, Gerrard, Barry yaratmak istiyor olabilir. Maalesef, bu dizilişte Ramsey'i sadece 24 dakika izleyebildik, Diaby sakatlanınca Song girip, o bölgeyi devraldı. Geçen hafta Tottenham karşısında 2 mutlak gol kaçıran Eduardo, yine 2 pozisyon harcıyordu ki Wolves defansı yardımcı oluverdi kendisine. Arsenal her maç 3-5 gol atarsa iyi, atamadığı yerde kabak Eduardo'nun başına patlayacak böyle giderse.

Dün akşam aynı anda oynanan maçlardan Tottenham - Sunderland'i izleyesim geldi, sonra da City maçını izlemediğim için pişman oldum. Sunderland dün akşam öyle bir maçı kaybetti ki, sanırım kahrolmuşlardır maçtan sonra. 5-6 tane mutlak pozisyonu, 1 penaltıyı harcayıp, topu Crouch'a doldurmaktan öteye gidemeyen Tottenham'a teslim oldular. Steve Bruce, "Gomes atılmalıydı" dedi, bana sarı kart doğru gibi geldi. Sonuç ne olursa olsun, geçen seneden bugüne en büyük atılımı yapan takım Sunderland ve lige verilecek aradan sonra, 21 Kasım'da, Arsenal'i ağırlıyorlar.

Dün akşam bir başka küçük takımdan, bir başka önemli 3 puanı almak için sahaya çıkan City ise, üstüste 6. beraberliğini alarak, geçen seneden daha iyi takım olmadıkların bir kez daha kanıtlamış oldu. Hughes, Wenger'in Toure'yi neden çok kolay bıraktığını anlıyor sanırım yavaştan. Lescott ile, aynı Gallas'la olduğu gibi, saatli bomba bir defans göbeği oluşturdu bizim Fildişili. Dün akşam Burnley'e bu sezonki ilk deplasman puanını tattırdılar, haftaya da Anfield'a gidiyorlar. Orda da hezimet olursa Hughes için çalan çanlar yavaştan duyulmaya başlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder