27 Kasım 2009 Cuma

Kovaman

Liverpool krizde olunca bütün hafta onlardan bahsettim. Haftayı da onlarla kapatayım. Liverpool medyasının bir kısmında, olası bir Everton mağlubiyeti sonucunda Benitez'e kapının gösterelebileceğini haberleri dolaştı son bir kaç gündür. Ancak aklı başında olan Liverpool'lular biliyorlar ki sezon ortasında Benitez'in kovulması biraz zor. Bunun da basit bir açıklaması var: An itibariyle Benitez'i kovarsanız, teknik ekip içerisinde kritik bölgelerde bulunan 9 İspanyol'da kapıyı çeker çıkar. Kim bunlar?

Mauricio Pellegrino - A takım antrenörü
Paco De Miguel - Kondisyoner
Eduardo Parra Garcia - Kondisyoner
Albert Riera Gonzalo Rodriguez - Rezerv takım kondisyoneri
Xavi Valero - Kaleci antrenörü
Antonio Gomez Perez - Rezerv takım antrenörü
Eduardo Macia - Baş Scout
Felix Fernandez Ledesma - Fizik terapi uzmanı
Ivan Ortega - Fizik terapi uzmanı

20 kişilik teknik kadronun 10 tanesinin sezon ortasında takımdan ayrılması, içerisinde bulunan krizi daha da derinleştireceği gibi işin bir de mali yönü var tabi. Benitez'e 6 ay önce £22.5m değerinde bir kontrat yapıldı ve Liverpool, İspanyolu kovarsa bu paranın tamamına yakınını kendisine ödemek zorunda kalır. Yeni hocanın da maliyetini işin içine katarsanız, mali krizdeki takımın böyle bir radikal kararı kaldıramayacağı sonucuna varırsınız.

Zaten Liverpool yönetimi Benitez'e "Arkandayız" mesajını verdi. Pazar akşamı Goodison'da hezimet olsa bile bu kararın değişeceğini sanmıyorum. Ha Benitez çıkar da istifayı basar mı? Onu da sanmıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder