17 Kasım 2009 Salı

Kabak Tadi

Ben kabak sevmem. Okuyucularımız arasında katalan varsa gücenmesin ama ben Barcelona'yı da sevmem. Barcelona, kabak tadı verene kadar, Arsenal'in kaptanını taciz edince de kızarım. "Bi Gidin Çay Koyun!" derim.

Transfer kapanalı aylar oldu; o günden beri, abartmıyorum, her hafta 2-3 tane Cesc ve Barcelona haberi okudum düzenli olarak. Laporta'nın paralı basın sözcüleri nerede mikrofon görseler "aman efendim Fabregas, Barcelona'ya çok yakışır" dediler. Özellikle Xavi, bıkmadan usanmadan konuştu. İşi resmen terbiyesizliğe kadar götürdü.

Bu arada her hafta Barcelona'nın Fabregas'a yaptığı teklifler yer aldı basında. 30 milyon, 40 milyon, 50 milyon, 30 milyon + Gudjohnsen + Hleb, 25 milyon + Bold Pilot, 100 bin lira + sigortalı iş..

Bugün yine bir transfer haberi ve bir Barcelona'lı oyuncunun açıklamalarıyla uyandım. Güya Barca, Arsenal'e 30 milyon pound + Yaya Toure + Bojan Krkic'i önermiş.

Üstüne eski Manulu Pique, çıkıp "Cesc eninde sonunda Barca'ya gelecek" diye açıklama yapmış. "Real Madrid'e gideceğini sanmıyorum" diye de eklemiş. Böyle terbiyesizlik görmedim ben. Cesc, Arsenal'in kaptanı ve elin Manu eskisi Pique çıkıp, Real ve Barça arasında tercih yapıyor bu adam için.

Barcelona'nın eninde sonunda Fabregas'ı alacağını, ben dahil herkes biliyor. Ancak transfer dönemi bile açık değilken sürekli konuşmak, oyuncunun kafasını karıştırmak için her türlü ucuzluğu yapmak adil midir? Bunların bir kulübün yanına kalması doğru mudur? UEFA ne için vardır? "Kapatın çenenizi" diyecek bir delikanlı yok mudur futbolu yönetenler arasında? Yapan Barcelona olunca herşey mübah tabi. 1 maçta 5 tane penaltıya sebebiyet vermek de mübah, Fabregas'a ve Arsenal'e sabah akşam terbiyesizlik yapmak da. Katalan olmak varmış bu dünyada.

2 yorum:

  1. basın ne zaman haber sıkıntısı çekse bunu pişirip pişirip ortaya sunuyor. gidecek bizde biliyoruz. arsenalden kimle gitmedi. o da gidecekte fışkısını çıkarmamak lazım. ama olurda fabregas arsenalde emekli olursa o zaman gülerim işte :D

    YanıtlaSil
  2. sinir bozucu olan bunu yapanin basin olmamasi.. bu barcelona yonetiminin planli uygulamasi.. barcali oyuncularin surekli yaptiklari aciklamalarin baska bir aciklamasi olamaz..

    YanıtlaSil