13 Kasım 2009 Cuma

Hakem Demeyin Bana

Alex Ferguson, geçtiğimiz senelerde hakemlerle ilgili yorumları yüzünden hep para cezasıyla yırtardı. Ancak, Sunderland maçının hakemi Alan Wiley hakkında yaptığı yorumlar kendisine 2 maç hak mahrumiyeti ve £20,000 para cezası getirdi.

FA, bu cezanın verilmesinde Ferguson'un yorumlarının 'tekrarlanan' doğasını göz önüne aldıklarını ve onun tecrübesindeki bir teknik adamın diğerlerine örnek olması gerektiğini açıkladı.

Hakemler sendikası ise verilen cezanın hiç bir caydırıcılığının olmadığını, federasyonun eline ligdeki tüm teknik adamlara bir mesaj yollama fırsatı geçtiğini ancak FA'in bunu kullanamadığını belirten bir açıklama yaptı.

Tekrarlanan demişken, Alan Wiley'den sonra, Andre Mariner'i "tecrübesiz", Martin Atkinson'u da "gülünç" olarak tanımladı Ferguson. Eskiden tüm hakemlerin Man Utd maçı yönetmek için can attığı, ancak bu günlerde kimsenin Ferguson'un takımının maçını yönetmek istemediği konuşuluyor İngiliz basınında.

'Hakemleri etki altına almak' diye birşey varsa böyle yapılıyor işte. Sistematik olarak, yenilseniz de yenseniz de hakemler hakkında konuşarak. Devamı gelecek bunun..

1 yorum:

  1. önümüzdeki sezon benzer hareketleri tekrarlaması halinde, yani kesin, sir alex ferguson iki maç daha men cezası alacak.

    YanıtlaSil