24 Kasım 2009 Salı

9 Aylık

Hafta sonu 3 gün boyunca eve uğramayınca 3 maçı P.tesi akşamı banttan izledim. Biraz geç de olsa hafta sonuyla ilgili birkaç şey yazasım var.

Titus Bramble, Newcastle Utd'dan ayrılınca, Shay Given bir basın toplantısında "Bu adam senelerdir önümde oynuyor, senelerdir de takımı katlediyor. Sonunda gitti iyi oldu." gibisinden bir açıklama yapmıştı (ilgili haberi çok aradım ama bulamadım). Tabi ki Wigan'ın yediği 9 golün faturasını Bramble'a kesmek yanlış olur. Hatta Bramble'ı takımın sol beki Edman ile kıyaslarsak, kendisi için iyi oynadı bile diyebiliriz. Takım halinde son yıllarda gördüğüm en rezil oyunu sergilediler ve 9 gol yedikleri için şanslılar. Nitekim Tottehham'ın maç poyunca girdiği pozisyon sayısı 26. Yine de Titus Bramble, ilk golde topu ıskalayıp Tottenham'ın yolunu açınca aklıma Shay Given'ın sözleri geldi.

Bu arada bu sezonki hakem rezaletine bir başka örnek de Wigan'ın attığı gole bakılarak gözlemlenebilir. Bir elle oynama daha ne kadar bariz olabilir ben bilemedim.

Arsenal'in Sunderland deplasmanında kaybetmesi nedense bana hiç sürpriz olmadı. Bu sene Liverpool ve Man Utd dahil tüm rakiplerine orta sahada fiziksel üstünlük kuran Sunderland karşısında Arsenal'in de çok zorlanacağı belliydi sanırım. Her maç 1 golü kalesinde görmeyi alışkanlık haline getiren Gunners'ın maçtan alacağı puanlar Van Persie'siz forvetinin etkinliğiyle doğru orantılıydı. Son 3 haftada akıl almaz goller kaçıran Eduardo yine kaçırıp Arsenal'in penaltısı doğal olarak verilmeyince bu ihtimal de ortadan kalktı. Persie'nin takım için önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Haftaya benzer bir fiziksel orta sahaya karşı oynacak Arsenal için iyi bir prova olmadı.

Liverpool yine kazanamadı ama yaşanan şanssızlıkları gördükçe Benitez'e de kızamıyor insan. İlk 20 dakikada 2 oyuncusu sedyeyle terk etti sahayı. Buna rağmen üstün oynayan taraftılar. Tabi bu beraberlikle son 10 maçlarının sadece 1 tanesini kazanmış oldular ve bir an önce bu krizi atlatmak zorundalar. Yarın Floransa'dan gelecek kötü haberle Şampiyonlar Ligi yarışının dışında kalabilirler ve sezonu ilk 4'te bitirememeleri kulübü finansal bir krize sürükleyebilir. Bu arada üstüste 6. beraberliğini alıp kulübün 90 yıllık rekoruna ortak olan City, belki Anfield'den aldığı puanı başarı olarak görüyor olabilir ancak "İlk 4" hayalleri kuran bir takım bu kadar yaralı rakibine karşı oyun üstünlüğü kuramıyorsa ortada biraz yükseğe konulmuş bir çıta vardır bence. 2 senedir takımın başında olan Mark Hughes hala takıma bir kişilik kazandırabilmiş değil. City'nin oyun anlayışı nedir bilen varsa bana da anlatsın bir zahmet.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder