22 Ekim 2009 Perşembe

Sürpriz miydi, Muhtemel miydi?

İlk haftasıyla çok da renkli bir görüntü çizmeyen Şampiyonlar Ligi, bu hafta kendini aştı ve "sürpriz" sonuçlara sahne oldu. Aslında Rangers ve Arsenal maçlarını saymazsak bence skorlar çok da sürpriz değil. Ama bu sürpriz sıfatını kazandıran Barcelona, Real Madrid gibi takımların oynadıkları futbol değil, sahip oldukları kadrolardır denebilir. Yoksa bu skorların gelebileceği, bu iki takımın son haftalardaki oynadıkları futbollara bakıldığında görülebilir nitelikteydi. Sonuçta olan bahisçilere oldu sanırım.

Bu iki maçtan Real Madrid - Milan maçının sonucu daha sansasyonel görülmesine rağmen Barcelona - Rubin Kazan maçınınki daha sansasyoneldi. Gökdeniz gol attı, gurur duyduk, havalara uçtuk gibi bir edebiyata girmek istemiyorum. Bugün bir Bosna-Herksek gazetesi her hafta Avrupa'da gol atan, iyi oynayan oyuncularını bu şekilde haber yapsa, heralde 2-3 sayfa ayırması gerekir. Sonuçta Rubin Kazan Barcelona'yı yenebilmek için gereken herşeyi yaptı, şansı da yaver gitti ve durgun bir havada olan Barcelona'yı yendi.


Real Madrid ise, kötü ve yaşlı bir takım olarak görülen Milan'a karşı kötü oynayarak, çok basit hatalar yaparak yenildi. Sanırım Ronaldo bağımlılığına erken kapılmışlar, bir rehabilitasyon ihtiyaçları var gibi duruyor. Milan ise, kendini bilerek tempoyu ayarlayıp, hataları değerlendirerek maçı aldı götürdü. Hatta son golde de Seedorf - Pato ikilisi ufak bir resital sergiledi ve son noktayı güzel bir şekilde koydular.

Fikstür özelliğine bağlı olarak bir sonraki Şampiyonlar Ligi haftasında bu maçların rövanşları oynanacak, bakalım yine "sürpriz" sonuçlar ortaya çıkacak mı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder