21 Ekim 2009 Çarşamba

Sonunda

Dün akşam, kendi sahalarında 2-0 kazandıkları Derby maçından sonra, Middlesbrough'nun hocası Southgate, "Kaybetseydik, bu çok önemli sonuçlar doğurabilirdi" diyordu. Yani, "Kaybetseydik, kovulurdum" demeye getiriyordu. Ancak bilmiyordu ki, peygamber sabırlı başkan Steve Gibson, çoktan kendisiyle yollarını ayırma kararını vermişti.

Daha önce "Arkasındayız" adlı yazıda, Gibson'un, Southgate'e gösterdiği sabırdan bahsetmiştim. Bu sabır, bu sezon da devam edecek gibiydi ki Boro, ligde kendi sahasındaki son 3 maçını kaybedince (ki bunlardan birisi 0-5'lik West Brom maçı) taşmaz denilen bardak taştı. Gibson, Southgate'i kapının önüne, bir galibiyet sonrası, koyuverdi.

Bu kararın Derby maçı sonrasında gelmesinin nedeni, dün gece kırılan bir rekorda saklı aslında. Derby maçındaki 17500 seyirci Boro tarihinde bir lig maçındaki en düşük sayıydı ve 20.000 boş koltuk, artık Boro taraftarının da Southgate'e olan inancının bittiği anlamına geliyordu.

Gibson, 2 sene gecikmeyle de olsa gerekeni yaptı ve teknik direktöre sınırsız kredi vermenin her zaman olumlu sonuçlar vermeyeceğini cümle aleme kanıtladı. Boro'nun 3 senedir boş olan teknik direktör koltuğunu doldurmak için 2 güçlü adayın olduğu söyleniyor. Gordon Strachan ve Paul Jewel. Southgate'den daha kötü performans göstermeleri mümkün olmadığından her halükarda hayırlı olacak bu değişiklik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder