26 Ekim 2009 Pazartesi

Neden?

Arsenal, Man Utd, City ve Tottenham'ın puan kaybettiği haftada, 2-0 öne geçtiği maçta puan kaybetti; Wenger maçtan sonra "Maçları bitirmeyi öğrenmemiz gerekir" dedi; West Ham'ın golleri bulduğu, frikik ve penaltının gerçekten de faul olup olmadığını sorguladı.

Benim ise maç başında kadroları gördüğüm andan itibaren kafamda tek bir soru vardı. Neden takımın 1. kalecisi kenarda otururken, 20 yaşındaki 3. kaleci, böyle önemli bir deplasmanda ilk 11 çıkar? Üstelik oynadığı son 2 maçta hiç güven vermemişken.

Bu tercihin, takımın başına iş açacağının sanırım herkes farkındaydı dün akşam. Durum 2-0 iken, Mannone, çok da iyi kullanılmamış bir frikiği, kele sahasına doğru tokatlayıp, rakibe asisti yapınca "tamam" dedim kendi kendime "Gitti 3 puan". Carlton Cole hariç pek de bir şey yapacakmış gibi durmayan West Ham'ı maçın en kritik anında ateşleyerek, bana göre, kaybedilen 2 puanın sorumlusu oldu İtalyan kaleci. Tabi, onu bu maçta, 1. kaleci kenarda otururken ilk 11'e koyan teknik direktörün, bunda daha fazla sorumluluğu olup olmadığı tartışılır...

1 yorum:

  1. 73'e kadar izleyebildim maçı 74'te ilk gol gelmiş sanırım.
    o dakikaya kadar olan kısımla ilgili konuşmak gerekirse, arsenal bence hiç de istekli değildi. west ham tarafında da carlton cole dışında kimsenin maçla ilgisi yoktu. bet365'in beraberliğe 78/1 verdiğini de görünce "arsenal beşler bunları" demiştim. kaleci robert green iki golde de, birinci golde van persie bile olanlara şaştı zaten, hatalıydı. bu durumda, belki o olmasa west ham üç puanı bile kapabilirmiş demek.

    diğer yandan ben de mannone'yi sahada görünce "hala mı sakat bu almunia?" diye düşünmüştüm. o anda kameraman yedek kulübesinde onu gösterdi. ingiliz yorumcu da wenger'in bu tercihinin yanlış olduğundan bahsediyodu. ilk dakikalarda kalenin iki metre önünde carlton cole'a attığı çalım bana manchester city maçındaki ben foster'ı hatırlattı bi an. yorumcunun da bizlerin de haklı olduğunu göstermeeye yeterliydi o pozisyon. dünkü maçla birlikte mannone artık kredilerini tüketmiştir herhalde, almunia da bi daha kaleden çıkmaz diye düşünüyorum.

    YanıtlaSil