21 Ekim 2009 Çarşamba

Misafirin Ayıbı

Dün gece ev sahibi takımlardan galip gelmeyi başaran sadece Olympiakos oldu. Gecenin en büyük sürprizi tabi ki Barca'yı deviren Rubin Kazan ama kuşkusuz en büyük darbeyi alan üstüste 4. maçını kaybeden Liverpool.

Hafta sonu Man Utd'ı ağırlayan Kırmızılar, 5. yenilgiyi de alırlarsa bence bu, bir devrin sonu anlamına gelecek. Benitez'i maçtan sonra kovarlar demiyorum ama bu senenin İspanyolun son senesi olduğu kesinleşir. Son 2 yenilgiyi, Gerrard ve Torres'in sakatlıklarına bağlayanlar olacaktır mutlaka ancak kulübede bu adamların yerini dolduracak kimsenin olmayışı da Benitez'den başka kimsenin hatası değildir sanırım. Mesela takımın yedek sağ beki Kelly, sezon başından beri 5 dakika bile forma giymemişken, dün gece çok kritik maçta ilk 11'deydi. Yine Sunderland karşısında sahaya çıkan Spearing, bu sezon, daha önce sadece lig kupasındaki maçta oynamıştı. 5 senedir genç oyuncuların suratına bakmayan Benitez, bugün bu ihmalinin faturasını ödüyor. Tüm bunların üzerine tuz biber eken, sakat sakat transfer edilen Aquilani vakası var. Bu adam iyileşip takıma girene kadar, belki Liverpool hem ligde hem de Avrupa'da havlu atmış olacak.

Liverpool'un önünde 4 kritik maç daha var. Önümüzdeki 13 gün içinde, ligde Man Utd ve Fulham, kupada Arsenal ve Şampiyonlar Ligi'nde Lyon ile oynayacaklar. Bu 4 maç, takımın lig ve Avrupa'daki kaderini ve Benitez'in kulüpteki geleceğini yakından etkileyecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder