27 Ekim 2009 Salı

Faturayı Rio Ödesin

Man Utd geçen sene 11 maç gol yemeyerek rekor kırarken defansın göbeğinde oynayan isim Rio Ferdinand'tan başkası değildi. Bu sezon önce Bellamy, sonra Torres kendisini yaya bırakınca birden tecrübeli defans oyuncusu tartışılmaya başladı.

Peki 9 ay önceki Ferdinand, Torres ve Bellamy gibi adamları birebirde geride bırakacak kadar hızlı mıydı? 9 ayda mı kaybetti bu hızını bu adam?

Man Utd camiası, takımlarının geçen seneki takımdan çok daha zayıf olduğu gerçeğiyle yüzleşmek istemiyor. Bunun yerine, takım savunmasındaki aksayışın faturasını, Premier Lig'in en hızlı forvetleriyle birebir kalıp zorlanan Rio'ya kesmek daha kolay geliyor.

Peki, diyelim ki Rio Ferdinand'ı çektik yedeğe. Kenarda kim var? Johnny Evans. Kötü bir oyuncu olmamasına rağmen genç Kuzey İrlandalının Man Utd savunmasına hazır olduğunu düşünmüyorum ben. Burada yine Ferguson'un yazı transfer yapmadan geçirmesi sorun olarak çıkıyor karşımıza. Özellikle savunma anlamında kulübe derinliği tamamen kaybolmuş durumda.

Eğer Man Utd, bir kaç maçta daha tökezlerse, Fergie'nin transfer pazarına hızlı girmesi beklenebilir. Şu an, her 3 bölgede de transfere ihtiyaçları olduğu çok açık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder