5 Ekim 2009 Pazartesi

Eve Dönüş

Paralı askerler topluluğu City'nin neredeyse her deplasmanında, bir oyuncusu eski takımına karşı forma giyiyor. Önce Bayor rezilliği, sonra daha karışık duyguların yaşandığı Tevez - Man Utd buluşması derken, sıra Gareth Barry'nin 12 yıl formasını giyip kaptanlığını yaptığı Aston Villa karşısına çıkmasına geldi.

Villa Park'ı dolduracak taraftarın kafasının karışık olduğu yazılıp çiziliyor forumlarda. Bir kısım taraftar kulübe uzun yıllar hizmet etmiş oyuncularına sahip çıkarken, diğer bir grup ise son 2 yıl da yaşanan transfer spekülasyonlarına karşı Barry'nin takındığı tavırlardan dolayı eski kaptanlarına kızgın.

Aslında Barry, düzgün bir adam ama nedense City'e olan transferi sırasında, gereksiz bir şekilde "Paragöz değilim; yalancıyım" diyenler kervanına katıldı. Liverpool'la flört ederken "Villa'yı sadece Şampiyonlar Ligi'nde oynamak için terk ederim" diye açıklamalar yaparken, kendini bir anda City'de buldu. Eh Eylül ayını da geçtik henüz Manchester City'i Şampiyonlar Ligi maçı yaparken gören olmadığına göre, Villa'yı başka bir nedenden terk etmiş olsa gerek kendisi.

Bu sebepten dolayı, muhtemelen, Villa Park, bugün Barry'i yuhlayacak ki en doğal hakları bu zaten. Barry'nin bu tepkiye herhangi bir karşılık vereceğini de sanmıyorum. Gol atsa bile gayet sakin takılacaktır.

"Keşke sen dürüst olsaydın be abi" diyesim var kendisine..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder