3 Eylül 2009 Perşembe

Oha

Başlık, haberi okuduğumda ağzımdan çıkan üç harften oluşuyor. Oha denmeyecek gibi de değil aslında. Haber şu ki; Fifa, Chelsea'yi 2 sezon boyunca transfer yapmaktan men etmiş durumda.

Kararın gerekçesi Chelsea'nin, 2007 yılında Lens genç takım oyuncusu Gael Kakuta'yı, Lens ile olan kontratına aykırı hareket etmeye zorlaması. O dönem Lens ile olan kontratına rağmen Chelsea'ya imza atan Kakuta'da ayrıca suçlu bulunup 4 ay sahalardan men edilmiş durumda.

Chelsea'nin kararı tahkime götürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Abramovich, karara sevinmiş bile olabilir kanımca. Adam, artan masraflardan şikayet edip duruyordu. Bahaneyle 2 sene cüzdanına elini atmayacak işte ne ala..

Kaynak: Fifa.com

4 yorum:

 1. peki kendi kadrosunda sözleşmesi biten oyuncularla sözleşme yenileyebilecek mi?

  YanıtlaSil
 2. "Chelsea are banned from registering any new players" diyor karar.. Yani sözleşme yenileyebilecekler sanırım. Kısıtlama sadece yeni imzalar üzerinde.

  YanıtlaSil
 3. Kakuta'da para ödeyecekmiş.Ne adammış arkadaş, karıştırdı ortalığı. Gerçi Chelsea hiçbir şey ödememiş adamlara.

  YanıtlaSil
 4. ilk transfer dönemiyle chelsea çok çılgın transferler yapabilir eğer bu yasak uygulanırsa ki o da 2011 ocak transfer dönemi oluyor işte. şu anki kadro bu sene rahat götürür. sadece anelka-drogba harici forvetleri yok. aslında pizarro ve şevçenko'dan biri kalsaydı çok iyi olurdu.

  YanıtlaSil