14 Eylül 2009 Pazartesi

Lanet Kalkıyor

Daha önce "You Will Walk Sober?" postunda Liverpool'un Carlsberg ile 1992'den beri süren anlaşmasını bitirdiğini ve yeni sponsor olarak Standard Chartered ile anlaşmak üzere olduğundan bahsetmiştim. Efenim bu anlaşma gün itibariyle kesinlik kazanmış durumda ve önümüzdeki sezon Liverpool yukarıdakine benzer bir formayla sahada olacak. (Yukardaki formayı evde kendim yaptım ben gerçek forma değil yani) Carlsberg'in gidişinin Liverpool taraftarını üzeceğini düşünüyordum ben ama bu olaya başka yönden bakan bir grup taraftar da yok değil.

Batıl inançları kuvvetli Liverpoollular, takımın 1990 yılından beri süren şampiyonluk orucunun 3 ismin uğursuzluğu yüzünden olduğuna inanıyordu. Bunlar, 92'den beri sponsor olan Carlsberg, 91-07 arası kulüp başkanlığı yapan David Moores ve 98-09 arası CEOsu Rick Parry. Bu üç isim artık kulüple beraber değil ve sonunda "Lanet kalktı!" deniyor Merseyside civaralarındaki kahvehanelerde.

Laneti kalktı mı bilmiyorum ben ama cüzdanların şiştiği kesin. Nitekim yeni sponsor Carlsberg'in verdiğinin 2 katı büyüklüğünde bir sözleşemeye imza attı. Hayırlısı..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder