17 Eylül 2009 Perşembe

Kesmedi

Şampiyonlar Ligi'nde ilk hafta geride kaldı. Bir kez daha bu ligin "tecrübe" işi olduğunu kanıtlayan maçlar izledik.

Arsenal'in, 2 hafta süren şanssızlıktan sonra, ilk defa şansı yaver gitti. %65 topla oynayıp hiç bir pozisyona giremediler ama duran toplar sağolsun, takım olarak uyunan bir maçta 3 puan geldi. Tek ayakta kalan ismin 20 aylık sakatlıktan dönen Rosicky olması ilginçti.

Diğer 3 İngiliz de 3. viteste oynayıp ve 1-0'lık galibiyetlerle yetindiler. Porto ve Beşiktaş kafa kafaya oynamalarına rağmen puan alamazken. Liverpool, Debrecen karşısında 90 dakika hiç bir şey üretemeden galip geldi.

Haftanın şanssızları hiç kuşkusuz Beşiktaş ve Marsilya'ydı. Özellikle Marsilya, o kadar çok pozisyonu harcarken, İnzaghi adeta ders verircesine ayağına geleni gole çevirdi.

Inter, Barcelona maçı beklendiği gibi geçti. Barça oyunu istediği gibi yönlendirip, istediğini de aldı. Her iki takım da pozisyon buldu ama Barça da Ibrahimoviç yine sırıttı. Öbür tarafta Eto'o - Milito ikilisi meyve vermeye bu maçta da başlamadı.

İlk maçlar, bu sene büyüklerin pek zorlanmayacağının işaretini verdi. Belki de ikincinin son anda belli olacağı tek grup, Porto-Atletico kapışmasına sahne olacak D grubu. NBA gibi Şampiyonlar Ligi'nin de normal sezonu kesmiyor adamı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder