1 Eylül 2009 Salı

Hırvatların Birmingham Nefreti

Bundan 2 sene önce, Birmingham City'li Martin Taylor, Hırvat milli takımının golcüsü Eduardo'yu öldürmeye teşebbüs etmiş, Arsenal'i ve Hırvatistan'ı bu oyuncudan 1,5 sene mahrum bırakmıştı. Bu hafta oynanan Birmingham-Tottenham maçında da başka bir Hırvat yıldız gazi oldu. Hem de tam İngiltere maçı öncesi..

Her ne kadar Modric'in sakatlandığı pozisyon kasti bir hareketten çok şanssız bir olay gibi gözükse de, Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Vlatko Markoviç pek öyle düşünmüyor gibi. Dün yaptığı basın toplantısında, söz konusu hareketlerin Hırvatistan Milli Takımı'na zarar vermek için bilerek yapıldığı iddiasını ortaya atan Markoviç, ayrıca İngiltere ile oynanan ilk maç öncesinde de West Ham United'ın transfer teklifiyle teknik direktörleri Bilic'in kafasını karıştırmaya çalıştığını iddia etti.

72 yaşında huysuz bir ihtiyar tadında olan bu adamın iddiaları bana göre komik. Bir ülkede futbolun patronuysanız, konuşmadan önce 2 kez düşünmeniz gerekir muhtemelen. Birmingham başkanı David Gold da benimle aynı fikirde anlaşılan; netekim bu açıklamaları "aptalca, saçma, paranoyak, komik, çöp, inanması güç, duygusal ve kulübünü aşağılayıcı" bulduğunu açıkladı. Evet, yaptığı 2 paragraflık açıklamada tüm bu sıfatları kullanma başarısını gösterdi. Onu da ayrıca tebrik ediyorum burdan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder