2 Eylül 2009 Çarşamba

Evde Kendim Yaptım

İspanyol Sport gazetesi, Şampiyonlar Ligi'ndeki takımların, altyapıdan yetiştirdikleri oyuncuların sayısını kıyaslayan bir tablo yayınladı bugün. Tabloya göre 7 oyuncuyla Barcelona uzak ara önde. Ancak, Sport, bu listeyi bariz Barca'ya yontmuş ki bu onlar için şaşırtıcı değil. Tabloda, tüm takımların ideal onbirleri yer alırken, Barca'nın tüm altyapı oyuncularının doldurulduğu 11 var. Biliyoruz ki bu adamlardan ideal 11'de olanlar sadece Valdes, Puyol ve Xavi. Yani Barca, Real ve Man Utd ile aynı.

6 yorum:

 1. Liste yontulmamış sadece son haftada ki 11 ler dikkate alınmış. Tabi başka hafta yapılsa bu liste sonuç farklı olur bu da bir şekil yontmadır o ayrı...

  YanıtlaSil
 2. evet ben de arsenal'e bakinca farkettim son hafta oldugunu. gerci o zaman pek bi degeri kalmiyor listenin dedigin gibi her hafta baska sonuc cikar bu hesapla..

  YanıtlaSil
 3. arbeloa'nın alt yapıdan yetişmiş oyuncu kontenjanında olmasının mantığı nedir anlamadım. Bonservisine para verip aldıktan sonra kazancı nedir yani ?

  YanıtlaSil
 4. gerçekten çok gereksiz bi haber olmuş sport adına.

  YanıtlaSil
 5. Pique alt yapıdayken ManU'ya yollanıp tekrardan bonservisiyle geri alınmadı mı ?

  YanıtlaSil
 6. yalnız unutulmaması gereken bir şey; barcelona'nın altyapıdan çıkardığı messi ve iniesta'nın o hafta oynamadığıdır.

  yani valdes, puyol, pique, xavi, iniseta, messi şeklinde banko oynayan 6 adamı var barca'nın.
  yedekten gelenler de işte pedro, bojan, busquets bunların da ispanyol milli futbolcuları olduğunu belirtmekte fayda var. yalnızca altyapıdan evlat oldukları için oynamıyorlar yani.

  barca pique'yi man utd'a kiralamıştı ama real arbeloa'yı satıp, geri aldı. Arbeloa'nın altyapı sayılması garip bence bu resimde.

  YanıtlaSil