3 Eylül 2009 Perşembe

E Nolcak Bana Şimdi?

Transfer sezonu dün kapanınca 3 adam resmen ortada kaldı: Philippe Sanderos, Davit Bentley ve Rafael Van der Vaart.

Bu yaz Arsenal'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Sanderos ile Everton ciddi olarak ilgileniyordu. Hele ki Lescott satışından sonra, Everton'un bu transferi bitireceğine kesin gözüyle bakıyordu hem Sanderos hem de Wenger. Ancak, defansına Portsmouth'tan Distin'i alan Everton, bu transferi yeterli görmüş olacak ki İsviçreliye teklif yapmaktan vazgeçti. Her ne kadar Wenger, gideceğine kesin gözüyle baktığı için Sanderos'u bu seneki planlarına dahil etmemiş olsa da bunu yapmak için çok da geç değil bence. Ben, kendisinin hem Silvestre, hem de Djourou'dan iyi olduğunu düşünüyorum. Vermaelen - Gallas ikilisinin arkasındaki 3. stoper görevi için yeterli bir adam İsviçreli.

Bir başka Everton mağduru da Van Der Vaart. Tek tek bütün Hollandalıları yollayan Real'in resmen elinde kaldı. Modric'in sakatlığının üzerine Tottenham'ın da teklif yaptığı söylenen Rafa'nın adı, Hamburg, Arsenal ve Beşiktaş ile de anıldı. Benim şahsi fikrim, söz konusu takımların "Nasıl olsa Real istemiyor" diyerek bu adamı yok pahasına kapatmaya çalıştıkları yönünde. Transfere 250 milyon euro harcayıp, sattığı oyunculardan 90 milyon euro gelir elde eden Real ise, aradaki uçurumu kapatmak için, elde kalan oyunculardan mümkün olan maksimum parayı kazanmak isteyecektir. Ocak'ta birilerinin bu parayı vereceğini öngörebiliriz.

David Bentley, bu üçlü içinde en şanssızı çünkü transferin kapanmasına 3 saat kala veto yedi. Manchester City'nin Tottenham'ın istediği 15 milyon sterlini vermeye yanaşmaması üzerine, Redknapp, Bentley ile Petrov'un kiralık olarak takasına olur vermişti aslında. Ancak, Tottenham başkanı David Levy, Bentley'i kiralamak istemediğini açıklayarak bu değiş tokuşu veto etti. Redknapp zaten Bentley'i kadroda düşünmüyordu, Kranjcar transferinden sonra kulübeye bile oturtmaz heralde. Pavlyuchenko ile birlikte Tottenham kadrosunda harcanacak bir başka adam daha.

1 yorum: