5 Eylül 2009 Cumartesi

Ay Sonu

Evet; MILF hayata gözlerini açalı sadece 1 ay oldu. Bu kısa sürede, kendi kişiliği olan ve sürüden ayrılan bir sitenin temellerini attığımızı düşünüyorum açıkçası.

Hepimiz, ortada bir futbol blogu enflasyonu olduğunu biliyoruz ve söz konusu bloglarda yazılan yazıların çoğunun, başlıklarına kadar aynı olduğunu ve yine büyük bir bölümünün blog sahibinin temelsiz ahkamlarından öteye geçemediğinin de farkındayız. İşte bu noktada, MILF'in misyonu, hali hazırda sürekli üzerinde yorum yapılan konulardan mümkün olduğunca uzak durmak, okuyucusuna bu kadar site enflasyonu içinde okuyacak farklı ve yeni birşeyler sunabilmek olmalıydı. Bu misyonun, ilk ay içerisinde uygulamaya geçtiğini ve ilerleyen günlerde de bu doğrultuda ilerleneceğini söyleyebilirim.

Desteksiz ahkam kesmekten uzak durmak adına, MILF'in işlediği konuların alanını biraz sınırlı tutmak zorunda kalıyoruz. Takip ettiğimiz ve hakkında bilgi sahibi olduğumuz konularda yazmaya özen gösteriyoruz ki yayımladıklarımız, ahkam kesmekten öte, entellektüel değer taşıyan yazılar olsun. Bunu yaparak belki Beşiktaş, Fenerbahçe taraftarlarını veya İtalya, Almanya liglerini takip edenleri ihmal ediyormuşuz izlenimi vermiş olabiliriz. Ancak, bu satırlarda en son görmek istediğimiz şey, bilgi birikiminden yoksun, temelsizce sallanmış bir takım aforizmalar. Zaten, beni bu blogu yazmaya iten en önemli nedenlerden birisi, başka bir blogda Arsenal hakkında okuduğum inanılmaz cahilce yazılmış bir yazıydı. Bu satırları okuyan bir Beşiktaş veya Fenerbahçe taraftarının da aynı şeyleri hissetmesini istemem. O yüzden bilgi birikimimiz doğrultusunda, ilerleyen zamanlarda, gündeme aldığımız alanları genişletebiliriz.

MILF'i değerlendirirken göze alınması gereken bir başka konu ise bu sitenin kişisel bir blog olduğu gerçeği. Yani biz objektif olma zorunluluğu olan bir haber sitesi değiliz. Mümkün olduğunca her takıma eşit yakınlıkta olmaya çalışsak da, yapılan yorumlardan Arsenal, Galatasaray gibi takımlara daha yakın olduğumuz anlaşılabilir. Ancak, bu yakınlık hiç bir zaman fanatiklik derecesine çıkmayacaktır. Bu takımlar hakkında söylenmesi gereken olumsuz şeyler varsa, onlar da bu satırlarda dile getirilecektir.

Bir ay içerisinde, site hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaşan, siteyi okuyan, okutan ve yorumlarıyla katkıda bulunan herkese teşekkür ederek bitirmek istiyorum bu ayı. Umuyorum daha uzun süre buralarda olacağız.

2 yorum:

  1. böyle bir blogu kurdugunuz için öncelikle tebrik ederim. yaklaşık 3 haftadır takip ediyorum ve bana göre blog aleminde ve türk spor basınında arsenal hakkındaki en doyurucu bilgiler bu blogda.

    YanıtlaSil
  2. yayın hayatınıza başladığınızilk gün bi tesadüf eseri buldum blogu...her gün 4-5 kere tweeterdan takip ediyorum yeni bir yazı var mı diye...bozulmadan devam etmeniz dileğimle...sizi tanıdığıma çok sevindim...

    YanıtlaSil