14 Ağustos 2009 Cuma

Wenger Ne Der?

Bugunkü Daily Mail'de Wenger'in detaylı bir röportajı yayınlandı. Geçtiğimiz hafta içinde hen bu satırlarda hem de Ekşi Sözlük'te kendisine yapılan dayanaksız eleştirilere cevap verme çabalarımın üzerine çok güzel oldu. Röportajın tamamı linkte, bazı önemli yerler aşağıda..

Kendisini isteyen Real Madrid üzerine,

"Ayrılmamın bana inananlara bir ihanet olacağını düşündüm."

"Bu kadar basitti. Yani Real Madrid’le ilgisi yoktu, Arsenal’le ilgiliydi."

"Madrid’in ne yapacağını biliyordum, ama burada dört yıl önce başladığım bir proje vardı var ve onu sonlandırmak istedim. Takımı istediğim seviyeye getirene kadar bırakamazdım. Takımın o noktaya geldiğinin göstergesi ise şampiyonluktur. 22 – 23 yaş aralığı takım için yeterli olgunlukta ve bu sene bizim için çok önemli bir yıl. Bunun farkındayım. İnsanların daha fazla sabrının kalmadığını biliyorum, ama takımda işleyeceğine inandığım bir yapı oluşturdum ve artık haklı olup olmadığımı göreceğimiz perioda girdik."

Zengin Rakipler,

"Diğer takımların çok parası olması benim için zorluk yaratmıyor. Arsenal olarak, benim saygı duyduğum, farklı bir yol deniyoruz. Her zaman satın almaya çalışmanız bir tuzak haline gelebilir."

Fabregas ve Wilshere,

"Fabregas gençken, onu Patrick Vieria ile oynatmak istedim ama olmadı. Gilberto Silva ve Vieria oldu, Fabregas ve Silva oldu, ama Fabregas ve Vieria’yı yan yana oynatamadım. Ama Fabregas 19 yaşına geldiğinde oynamazsa ayırlmak isteteceğini biliyordum. O yüzden her şeyi yok etmeyi göze alarak, bütün çalışmalarımızı ona göre yaptık. Vieria’yı da bu yüzden sattım."

"Jack Wilshere konusuna gelirsek, o henüz 17 yaşında ve şampiyonluğu kazanmak için her maçta oynamasını isteyemeyiz. Ama gelecek yıl hazır olacaktır ve her maç oynamak isteyecektir. Ve yerine birini alırsak da ayrılmak isteyecektir."

Not: Çeviri acele yapıldığı için hatalar olabilir, gördüğünüz hataları bildirebilirsiniz.

3 yorum:

 1. en sonunda aradığım blogu buldum. evet. çok kalabalık olacak buralar ama ilk ben geldim. böyle devam edin hiç bozmadan süper gidiyor:))

  YanıtlaSil
 2. daha çok premier leauge ve arsenal üstüne yazın. emir kipi oldu resmen :)

  YanıtlaSil
 3. katılıyorum fanatik değilim ama arsenal taraftarıyım, arsene wenger olmasa bayağı soğurdum bu takımdam o idolüm sayılır,
  arshavin'in takıma geldiğine inanamamıştım en favori futbolcum ama kendi 28 inde daha arsenal yaş ortalamasının üstünde (bu takım hep gençti)
  ve samir nasri, kendisinden çok umutluyum, wayne rooney ve c ronaldo dan kaka dan çok daha iyi olacağına inanıyorum.

  YanıtlaSil