16 Ağustos 2009 Pazar

Paragöz Değilim; Yalancıyım

Dün Manchester City, ligin ilk maçında sahaya çıktığında gözlerim Tevez'i aradı. Malum ne yapacağı merakla beklenen adamlardan birisiydi kendisi. Ancak Mark Hughes pek böyle düşünmüyor olacak ki Bellamy-Adebayor forvet ikilisiyle başladı maça. Evet, geçen sene Manchester United ilk onbirinde yeterince yer bulamadığı için yapmadık şaklabanlık kalmayan Tevez, tüm gözlerin City'nin üzerinde olduğu bu maçta kulübedeydi. Acaba dedim ikinci yarı oyuna girip bir de gol atarsa, geçen yıl Ferguson'a yaptığı saygısızlığı Hughes'a da yapar, gelir kulübenin önünde sevinir miydi? Bu sorunun cevabını shortlist.com'un kendisiyle yaptığı röportajda bulmak mümkün.

"When you are at a top club with top players you understand that a big squad is needed and you won’t play every game."

"Eğer üst düzey oyuncuların olduğu büyük bir kulüpteyseniz; geniş bir kadronun gerekli olduğunu ve her maç oynayamayacağınızı anlamanız gerekir."

Aman ne erdemli bir söz. Peki geçen sene nerdeydi bu erdemli kişilik?

Şöyle açıklayalım. Geçen sene ile bu sene arasında Tevez bir sürü erdem kazandı. Man Utd'dayken kontratında haftada 80.000 erdem yazıyordu, şimdi 150.000 erdem. Bu kadar erdem adama böyle açıklamalar yaptırır işte.

Peki bu Tevez'in kendisiyle çeliştiği ilk açıklama mı?

Bunun cevabını da Republic of Mancunia'dan alalım.

Tevez, City'e imza attığı gün yaptığı açıklamada Alex Ferguson ile ilişkisiyle ilgili şu bölüm geçiyor,

"Manu'da oynadığım 2 yıl boyunca Ferguson beni ne aradı ne de mesaj attı. Benimle sadece bir kez, Roma ile oynanan bir maçın ertesinde Arjantin adına oynamamla ilgili bir durumu tartışmak için konuştu. Bu kulüpte 2 yıl geçirmiş bir oyuncuya böyle davranılmaz. Aramızda herhangi bir iletişim yok gibiydi."

Bu açıklamaya karşılık, Tevez'in daha önce yaptığı röportajlardan alınan bölümleri okuyalım.

2 Nisan 2009
"Man Utd'a geldiğim andan itibaren Ferguson bana büyük bir saygıyla davrandı. Bence onun en önemli özelliği herkese eşit davranması. Milyonlarca dolarlık bir oyuncu ve ya takıma yeni katılmış bir genç oyuncu olmanız farketmez. Ferguson, bana Boca Juniors'daki hocam Carlos Bianchi'yi hatırlatıyor. Her ikisi de oyunculara nasıl davranmaları gerektiğini biliyor ve her ikisinin de kariyerim üzerinde büyük etkisi oldu."

4 Ocak 2009
"Henüz Man Utd ile görüşmelere başlamadık ama hem Alex Ferguson kalmamı istiyor; hem de ben burada kalmak istiyorum. Sözleşmem bu sezon sonu bitiyor ve o zaman kulüpte oturup bu konuyu konuşacağız. Şu an için bu görüşmeleri yapmanın bir anlamı yok. Ferguson ile harika bir ilişkim var ve bunun gelecekte de devam etmesini istiyorum."

16 Aralık 2008
"Tüm takım arkadaşlarım ve teknik ekip bana büyük saygı gösteriyor."

Bu tip açıklamaları yapan sadece Tevez değil tabi. Adebayor, taraftarın kendisini istemediği saçmalığını ortaya sürdü. Cristiano Ronaldo kendisini köleye bile benzetti. Bu adamlar basına 1001 tane yalan söyleyeceğine çıkıp "kim daha iyi kontrat verirse orada oynayacağım" deseler acaba bu hallerinden daha mı antipatik gözükürler? "Paragöz" damgası yememek için "Yalancı" damgasını kabullenmek ilginç bir tercih bana göre.

1 yorum: