28 Ağustos 2009 Cuma

Manchester Diye Bir Yer Varmış

NBA takımlarının fikstürlerinde eyalet turları bulunur. ABD'nin yüzölçümünün büyüklüğü nedeniyle takımların seyahatlarinin azaltılması amacıyla başlatılmış bu uygulamaya göre, herhangi bir takım uzak bir eyalete gidiyorsa, o eyaletin takımlarıyla ardarda maçlar yapar. Mesela, Texas'a giden Dallas, Houston, San Antonio ile 1 ve ya 1'den fazla kere oynamadan dönmez.

Arsenal'in, Manchester ile Londra arasındaki 1 saatlik uçuşta harap olmasını istemeyen federasyon, bu tip bir fikstür koymuş takvime sağolsun. Manchester'a gitmişken iki takımla da maç yapmış olacağız. Hayır madem bu uygulama başladı, Bolton ve Wigan'la da oynasaydık. Hatta gelmişken Lancashire'a uzanır Blackburn ve Burnley'i de aradan çıkarırdık.

Tabi bunları yazdım diye bunun kasten yapıldığını ima ettiğim sanılmasın. İlginç bir tesadüften öte bir olay değil ve zaten maçlar arasında 2 hafta var. Araya milli takım arası giriyor olsa da üstüste oynayacağı iki Manchester deplasmanı Arsenal'in bu sene şampiyonluk yarışında olup olmayacağı açısından belirleyici olacak. Geçtiğimiz senelerde, genç kadronun, takımdaki tecrübe eksikliğinin ortaya çıktığı bu tip zorlu virajları dönerken zorlandığına şahit olmuştuk. Arsene Wenger ve oyuncuları, hep bir ağızdan, kimseden çekinmediklerini ve bu sene daha farklı bir Arsenal izleyeceğimizi söylüyorlar. İlk 5 maç itibariyle, çok da boş konuşmadıklarını gördük. Yarın, Fabregas'ın sahada olması halinde Arsenal, Manu'ya hoş bir sürpriz hazırlayabilir. City maçını ise daha bir sabırsızlıkla bekliyorum, onla da ilgili bir ara yazarım gibi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder