19 Ağustos 2009 Çarşamba

Kız Arkadaşa Yaranma Köşesi

Kız arkadaşınız "Aklın fikrin futbol!" diye trip mi yaptı? "Ama hayatım bak bu sitede sadece futbol yok!" demek mi istiyorsunuz? Futbol dışı konuların yer alacağı bu köşe imdadınıza yetişiyor. Bu hafta "Ayın Oyunu"yla devam ediyoruz. Kız arkadaşım yok diye de üzülmeyin, oyun oynayın keyfinize bakın:

Ayın oyunu

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Ayın oyununda, karşımızda eski bir dost var, Monkey Island. Adventure oyunlarını seven kişilerin büyük hayranı olduğu bu oyun, sinema sektöründeki yeniden çekim filmler gibi, yeni bir revizyonla, eski tadını koruyarak yeniden çıkarıldı. İlki 1990 yılında, Ron Gilbert, Tim Schafer ve Dave Grossman öncülüğünde yapılan ve Lucasfilm Games'den çıkan Monkey Island, oyun dünyasında önemli bir nokta olmuştur.

Oyun içi dialogların, esprilerin ve ince ayrıntıların harika olduğu bir oyun Monkey Island. Yenilenmiş grafikleri de oynanışı kolaylaştırırken, yapılan seslendirmeler esprileri daha da vurucu hale getirmiş. Son dönem çıkan bir çok adventure oyunlarındaki sıkıcılıktan bıkan eski oyuncular, bu türle yeni tanışıp sevenler ve "neymiş bu yahu" diyenlerin mutlaka oynaması ve denemesi gereken bir oyun. Orjinal olarak da 10 dolar gibi, gayet uygun bir fiyata alınabilmesi de ayrı bir artı. Yalnız maçların devre aralarında bir 15 dakika oynayayım diye girmeyin sakın, 2. yarıyı kaçırırsınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder