21 Ağustos 2009 Cuma

Bu Sefer Olacak mı?

İngiltire milli takımı, İspanya'yla beraber herhalde, her şampiyonada başarılı olması beklenirken bunu bir türlü başaramayan en önemli milli takımlardan biridir. İspanya bunu geçen Avrupa Şampiyonası'nda gerçekten güzel bir futbolla kırdı. Peki, İngiltere de aynı tip bir başarıyı gösterip, bu sefer kupayı kazanabilecek mi?

Elemelerde gördüğüme göre Capello bu takımın eksiklerini kapatma yönünde büyük adımlar atmış ve sonuca giden bir takım yaratmış. Elinde de, yeni nesil genç yeteneklerle destekli iyi bir kadro var. Şu anda Dünya Kupası eleme gruplarında yaptıkları 7 maçın yedisini de kazanmış durumdalar. Yaptıkları son 9 hazırlık maçında da sadece iki mağlubiyet aldılar. Bu mağlubiyetlerden biri İspanya'ya ve sanırım bu da önlerindeki en büyük rakiplerinin kim olduğunu ortaya koyuyor.

Capello'nun elinde; defans hattında Rio Ferdinand ve Jason Terry'den oluşan mükemmel bir orta ikili, orta saha hattında, Frank Lampard ve Steven Gerrard gibi oyunu çift yönlü oynayabilen iki mükemmel orta saha var. Forvet hattına baktığımızda en göze batan isim Rooney. Burada biraz zayıf görünüyor İngiltere, ama orta sahası, ileri ucu devamlı destekleyen bir yapıda olduğu için gol yollarında sıkıntı çekeceklerini sanmıyorum. Sağlıklı bir Walcott, formda bir Defoe İngiltere'nin gol atmasına büyük katkı yapacaktır. Savunması eski şampiyonalarda da başarılı olan İngiltere, Capello gibi bir İtalyan'la beraber bu konuda iyice uzmanlaşmış durumda zaten. Kısacası başarılı olmamaları için hiçbir neden yok. Tek yapmaları gereken Dünya Kupası öncesi kamp dönemimde penaltı çalışmak! Biraz da şanslı olurlarsa, gerçekten renkli bir şampiyona geçirebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder